Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نیاز جدی به کشف ذخایر جدید طلا تا ۱۸ سال دیگر

نیاز جدی به کشف ذخایر جدید طلا تا ۱۸ سال دیگر

پژوهشگران از پایان ذخایر قابل استخراج طلا تا ۲۰ سال آینده خبر می‌دهند، در نتیجه برای اکتشاف منابع جدید باید به راهکارهای جدید اندیشید و فناوری‌های نو را به کار گرفت.

طلا از نادرترین عناصر معدنی دنیاست. این فلز گرانبها حدود ۰/۰۰۳ از هر یک میلیون بخش پوسته زمین را به خود اختصاص داده است. برای درک بهتر اگر این مقدار را به یک دوره زمانی تبدیل کنیم، با یک دقیقه در هر ۲ سال برابری می‌کند، طلا حتی از این هم نایاب‌تر است. از یک جنبه دیگر اگر همه طلاهای استخراج شده جهان یعنی همه ۱۸۶هزار تن موجود در سطح جهان را در نظر بگیریم، از شمش‌های فورت ناکس امریکا گرفته تا جواهر جشن‌های عروسی در هند و تا ماسک دفن شده فرعون کینگ‌توت و این حجم از طلا را در مکعبی به ابعاد ۲۰متر و نیم ذوب کنیم، حجم آن با محدوده یکی از استخرهایی که در بازی‌های المپیک استفاده می‌شود، برابری می‌کند.

کمبود فلز زرد، یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث گرانی آن در سراسر جهان شده، به طوری که در بسیاری مواقع در جایگاه پول واحد شناخته می‌شود در حالی که پول را می‌توان همواره چاپ کرد، اما با وجود تلاش‌های بسیار کیمیاگران، امکان دوباره‌سازی طلا وجود ندارد. تنها راه به‌دست آوردن طلای بیشتر، حفر معادن و استخراج کانی بیشتر است.
در سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۴ خورشیدی) تحلیلگران موسسه گلدمن ساکس در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی امکان استخراج ذخایر طلا وجود دارد، پاسخ دادند: فقط تا ۲۰سال دیگر امکان بهره‌برداری از ذخایر شناخته‌شده طلا وجود دارد. البته کلمه «شناخته شده» در اینجا قابل توجه است و اگر نظر تحلیلگران گلدمن ساکس درست باشد و آخرین قطعه شناخته شده طلا هم در سال ۲۰۳۵میلادی (۱۴۱۴ خورشیدی) استخراج شود، به معنای پایان استخراج طلا نیست.

در واقع اکتشافات همانند همیشه ادامه خواهد یافت، اما به نظر می‌رسد پس از آن تاریخ هزینه بالاتری بطلبد. این احتمال نیز می‌رود که تمایل سیری‌ناپذیر بشر برای این فلز گرانبها روزی او را به فضا بفرستد همان‌طور که باراک اوباما ۳ سال پیش قانونی را به امضا رساند و بر اساس آن اجازه استخراج مواد معدنی تجاری موجود بر ماه و سیاره‌های دیگر را صادر کرد. گفته می‌شود بسیاری از سیاره‌های نزدیک به زمین دربردارنده فلزهای گرانبها و سایر مواد معدنی هستند که ارزش آنها به تریلیون‌ها دلار می‌رسد. آنچه ما به یقین می‌دانیم این است که استخراج طلا از ۵ سال پیش تاکنون به‌صورت پیمانکاری انجام می‌شود. سال ۲۰۱۵ میلادی (۱۳۹۴ خورشیدی) شاید نقطه اوج این فرآیند بود. در فصل دوم سال ۲۰۱۶ میلادی نیز میزان عرضه طلای معدنی کمتر از میزان عرضه آن در همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۵میلادی بود، همچنین در سال ۲۰۱۶میلادی تولید جهانی طلا پس از ۸ سال رشد پیاپی، ۳درصد کاهش پیدا کرد.

موسسه داده‌های علمی تامسون رویترز نیز اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶میلادی (۱۳۹۵ خورشیدی) تعداد پروژه‌های جدید و گسترده‌ای که در استخراج طلا روی کار می‌آیند، نسبت به سال پیش کاهشی بود و به طور کلی طلای معدنی به سمتی در حرکت بود که سال ۲۰۱۶ میلادی را با یک سیر نزولی ادامه‌دار آغاز کرد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

مبنای قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است
محصول قیمت خرید قیمت فروش
مس کاتد
12 آذر

56,913

56,913

مس کابلی قرمز
12 آذر

53,000

54,700

مس کابلی درهم
12 آذر

52,850

54,500

مس ذوبی
12 آذر

45,600

47,000

مس آرمیچری
12 آذر

46,550

48,000

مس آسیابی
12 آذر

50,500

52,000

مس مخابرات
12 آذر

50,150

51,700

سفاله برنج
12 آذر

40,750

42,000

زرد بار
12 آذر

40,750

42,000

لوپ بار در هم
12 آذر

39,750

41,000

سرب کابلی
12 آذر

21,800

22,500

روی
12 آذر

29,750

30,700


نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور