Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تشکیل شورای مشترک آهن و فولاد به فراخور شرایط بازار

تشکیل شورای مشترک آهن و فولاد به فراخور شرایط بازار

حدودا اواخر سال 93 بود که بحث تشکیل شورای مشترک آهن و فولاد مطرح شد اما از آن زمان تاکنون از تشکیل این شورا خبری به گوش نرسیده است.

به گزارش ماین نیوز, رئیس انجمن سنگ آهن ایران درباره سرنوشت تشکیل این شورا و حال و هوای این روزهای بازار سنگ آهن به گفت وگو پرداخت که در ادامه آن را می خوانید:

سرنوشت تشکیل شورای مشترک آهن و فولاد به کجا رسید؟
این موضوع در اواخر سال 93 مطرح شد و بحث ها و جلسه های زیادی درباره تشکیل آن صورت گرفت که به توافق در این زمینه منجر شد اما اینکه به شکل یک شورای مستقل ثبت شده و آماده فعالیت باشد،عملی نشد. اما جلساتی به مانند یک شورای فعالان حوزه سنگ آهن و فولاد تشکیل شد که به گفت وگو و تبادل نظر فعالان این زنجیره منجر شد و نتایج خوبی به دنبال داشت.
در حال حاضر هم این جلسه ها برگزار می شود؟
به صورت منظم خیر. اما به فراخور شرایط و نیاز این جلسه ها برگزار می شود.
از این جلسه ها به نتیجه ای مثبت وتاثیرگذار بر بازار دست یافته اید؟
به طور حتم تشکیل این جلسه ها و استفاده از خرد جمعی بر شرایط بازار تاثیر دارد و می تواند به حل مشکلات این زنجیره کمک زیادی داشته باشد.
شرایط بازار سنگ آهن در سال جدید و در دوران پسابرجام چگونه است؟
اجرای برجام بر شرایط بازار سنگ آهن تاثیر جدی نداشت, زیرا عمده ترین مشتری سنگ آهن ایران کشور چین است اما اتفاقی طی چند ماه گذشته رخ داد که با توجه به سیاست هایی که دولت چین اعلام کرد فولاد و سنگ آهن با افزایش قیمت مواجه شدند.
پیش بینی شما از بازار سنگ آهن در آینده چیست؟
در حال حاضر, سنگ آهن در کانال 50 دلاری قرار دارد که پس از تجربه نوسانات زیادی طی چند ماه اخیر بر قیمت 50 دلاری باقی مانده و امیدواریم که با کاهش مجدد مواجه نباشیم و از نظر من تا یک سال آینده با روند افزایشی مواجه نخواهیم بود و تنها شاهد نوسان قیمت ها بین 50 تا 40 دلار خواهیم بود.
اما متاسفانه هیچ یک از این تغییرات کمکی به بازگشایی معادن سنگ آهن که از مدار خارج شده بودند نکرد, زیرا عمده محموله هایی که طی این مدت اخیر صادر شد, از جمله محصولات دپو شده بود که در محل معادن سنگ آهن و بنادر صادراتی ایران وجود داشت.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید