Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تاثیر گذاری فلز مس تا سال 2020

تاثیر گذاری فلز مس تا سال 2020

در شرایطی که در طول دو سال گذشته روند مصرف و قیمت مس به‌صورت کاهشی بوده است امیدها و نشانه‌های مثبت زیادی برای تأثیرگذاری بر بازار مس تا سال 2020 وجود دارد.

عواملی همچون جایگزینی‌ها با فلز مس, روند کوچک شدن ابعاد وسایل و تجهیزات, کاهش مصرف در اقتصادهای بالغ دنیا مانند ژاپن, آمریکا و اروپا، کاهش سرمایه‌گذاری به‌خصوص در چین, کاهش مصرف در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس دنیا یعنی چین و روند کاهشی 4 درصدی رشد جمعیت در کشور‌های توسعه‌یافته عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) بر کاهش مصرف مس تأثیر به سزایی داشته است.

پژوهشگران حوزه اقتصادی از مهم‌ترین دلایل کاهش مصرف مس در چین را کاهش نقدینگی, تحقیقات ضد اختلاس در حال اجرا, عدم امکان برخی پروژه‌ها به دلایل ممنوعیت‌های زیست‌محیطی, بحران مسکن, افزایش تعداد مساکن آماده فروش و راکد بودن بازار مسکن در شرایط کنونی عنوان کرده‌اند.
با این حال و در این شرایط جمع‌بندی مؤسسات اقتصادی دنیا حکایت از این دارد که در کنار این عوامل منفی نشانه‌های مثبت زیاد دیگری وجود دارد که شرایط بازار مس را تا سال 2020 دگرگون خواهد کرد و باعث خواهد شد نبض اقتصادی دنیا با سرعت بهتری بتپد.
ازجمله این دلایل پیش‌بینی رشد 8 درصدی جمعیت در کشورهای غیر عضو سازمان همکاری اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای برای تولید برق بیشتر در چین است که به افزایش بهتر مس منجر خواهد شد.
همچنین به‌کارگیری انرژی‌های نو ازجمله انرژی باد و انرژی خورشیدی در چین, انتظار افزایش مصرف در کشورهای درحال‌توسعه ازجمله هند,  ASEAN و خاورمیانه از دیگر عوامل تأثیرگذار بر بازار مس تا 2020 خواهد بود.
بررسی‌های مس پرس نشان می‌دهد که در حال حاضر اتحادیه کشور‌های جنوب شرق آسیا 4 درصد تقاضای مس را دارند و انتظار می‌رود تا 2020 به دلایلی ازجمله افزایش قطعی رشد ناخالص داخلی, افزایش شهرنشینی, رشد جمعیت جوان, سرمایه‌گذاری داخلی در پی بهبود زیرساخت‌ها, ساخت محصولات با هزینه‌های رقابتی, نزدیکی به مراکز کلیدی مصرف‌کننده و سیاست‌گذاری‌های مطلوب تجاری دولتی افزایش تقاضای مس در این کشورها را افزایش دهد.
در مجموع بررسی‌های فوق نشان دهنده این است که مصرف مس طی سال‌های آینده روند کاهشی نخواهد داشت و با رشد آرام تقاضا همراه خواهد بود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید