Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازار داخلی فولاد در هفته‌ای كه گذشت

بازار داخلی فولاد در هفته‌ای كه گذشت

در هفته گذشته بازارهاي جهاني و داخلي فولاد روندهاي مختلفي را پشت سر گذاشتند...

در بازار تهران به رغم آنکه با دو روز تعطيل روبه رو بوديم، اما آن طور که فعالان بازار اعلام مي کنند قيمت شمش روند صعودي را پشت سر گذاشت به طوري که روز سه شنبه سايز 150 ميلي متر تا هرکيلوگرم1450 تومان هم گفته شد که البته معامله اي روي آن صورت نگرفت ولي از روز چهارشنبه تب بازار نشست، شمش خراسان در 1420 تومان پيشنهاد شد ولي به علت برخي نگراني ها از موعدتحويل، مشتري ها جسارت خريد نداشتند به خصوص که وضعيت بازار نيز نامشخص بود.

به گزارش مرکز خدمات فولاد ايران، در هر حال شمش آخر هفته را محکم تر تمام کرد و سايز 150 ميلي متر از 1420 تا 1450 تومان در هر کيلو و سايز 125 ميلي متر از 1380 تا 1390 تومان بسته شد. علت بالا رفتن قيمت شمش محدوديت عرضه آهن اسفنجي و بازي کردن بعضي توليدکننده ها با قيمت بود روز چهارشنبه دو محموله آهن اسفنجي به بازار پيشنهاد شد؛ قيمت يک محموله 715 تومان و محموله ديگر که بزرگ تر بود در 700 تومان نقدي بود. با عرضه اين دو محموله بازار فرو نشست، ولي اين روند موقتي است و در آينده نزديک عرضه گندله دچار وقفه خواهد شد؛ در نتيجه براي يک دوره کوتاه آرامش بازار آهن اسفنجي به هم خواهد ريخت.

رکود در بازار مقاطع و کسادي معاملات در ماه رمضان اجازه نمي دهد واقعيت عرضه بازار نمود پيدا کند، پس از ماه مبارک رمضان بهتر مي شود در مورد بازار گمانه زني کرد.

مقاطع در بازار ايران
سه شنبه تا ساعت 11 روز آرامي بود، ولي با جهش ناگهاني قيمت شمش و محدوديت عرضه آن يکي از کارخانه ها که صحنه گردان بازار هم هست صورت هايش را جمع کرد و فروش علني را بست. ديگر کارخانه ها قيمت ها را بالا بردند بعضا تا سطح در هر کيلو 50 تومان هم شنيده شد. بنکدارها هم خريد کردند، ولي تب افزايش قيمت روز بعد فروکش کرد؛ هر چند کارخانه ها قيمت را به روز قبل برنگرداندند، ولي سطح عمومي قيمت ها نسبت به صبح سه شنبه قبل از تلاطم بازار حدود 30 تومان به طور متوسط بالاتر اعلام مي شد. قيمت نبشي و ناوداني به طور متوسط در هر کيلو 20 تومان بالا رفت. تيرآهن با عرضه محدود روبه رو بود به همين علت قيمت بالا رفت به خصوص براي سايزهاي 20 و 22 و 24. علت افزايش قيمت انتظار تحرک بازار بود. بعد از چند روز تعطيلي در فاصله محدود کمتر از يک هفته تا شب هاي مبارک قدر بازار بايد خودنمايي مي کرد و انتظار تحرک وجود داشت، ولي نه با اين شيب تند. علت اصلي اين تغيير بالا رفتن قيمت شمش و محدوديت عرضه آن بود. توليدکنندگان شمش به علت رکود، موجودي مواد اوليه را به حداقل رسانده اند، در نتيجه با تغيير کوچکي در بازار مواد اوليه مثل قراضه يا آهن اسفنجي، توليد شمش به سرعت واکنش نشان مي دهد. با محدوديت عرضه آهن اسفنجي توليدکنندگان شمش هم با محدوديت توليد روبه رو شدند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید