Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رونق بازار مس در پی بازگشت صادرات به روال عادی

رونق بازار مس در پی بازگشت صادرات به روال عادی

رونق بازار مس در ماه‌های اخیر ناشی از افزایش تولید و بازگشت صادرات به روال عادی است زیرا در زمان تحریم‌ها محموله‌های مس صادراتی برگشت خورد و تولید کشور در رکود رفت.

"مرتضی علی اکبری" عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات با بیان این مطلب اظهار کرد:با اشاره به اینکه قیمت محصولات در 5 ماه گذشته تغییراتی را تجربه کرده است، گفت: در بازارهای جهانی قیمت محصولات مسی تغییر چندانی نداشته و افزایش قیمت این محصول در بازار ایران ناشی از سرگیری دوباره صادرات این محصول است زیرا در زمان تحریم‌ها صادرات آن متوقف شده بود و میزان تولید آن در کشور به شدت کاهش یافته بود.
او با تاکید بر اینکه ورود تولیدکننده‌های مس کشور به ظرفیت واقعی تاثیر مثبتی را بر بازار آنها گذاشته است، افزود: با ایجاد رونق در بازار مس تولیدکننده‌های این محصول ظرفیت‌های خالی تولید خود را کاهش داده و بیشتر توان خود را بر روی این بخش متمرکز کرده‌اند، از این رو با افزایش عرضه و تقاضا بازار نیز از ثبات بیشتری برخوردار خواهد شد.
علی اکبری با بیان اینکه تامین نیاز داخلی اولویت تولیدکننده‌های مس در کشور است، تصریح کرد: براساس توافق سازمان ایمیدرو با شرکت ملی مس، مقرر شده ابتدا این شرکت در راستای تامین نیاز داخلی کشور گام بردارد که براساس میزان رونق بازار و مصرف صنایع پایین دستی تولید آنها نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات درباره میزان نیاز داخلی کشور افزود: در شرایط کنونی نیاز داخل کشور براساس میزان تولید داخلی 60 درصد و 40 درصد از ظرفیت موجود تولید کشور صادراتی است از این رو با افزایش رونق صنایع داخلی امکان تامین نیاز داخلی همچنان وجود دارد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید