Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
روابط چین و روسیه صمیمانه‌تر می‌شود

روابط چین و روسیه صمیمانه‌تر می‌شود

چین و روسیه دو قطعنامه بسیار با اهمیت را امضا کرده‌اند. یکی از این قطعنامه‌ها در خصوص گسترش روابط دوجانبه و دیگری بالا بردن ثبات جهانی است.

روزنامه China Daily در روز چهارشنبه گزارش کرد که روسیه و چین دو قطعنامه بسیار با اهمیت را امضا کرده‌اند. یکی از این قطعنامه‌ها در خصوص گسترش روابط دوجانبه و دیگری بالا بردن ثبات جهانی است.

این بیانیه‌ها در روز چهارشنبه در مسکو توسط رییس جمهور چین و رییس جمهور روسیه به امضا رسیده‌ است.

این دو رهبر در روز چهارشنبه تصمیم گرفتند تا روابط دو جانبه خود را به یک همکاری استراتژیک جامع در سطحی منسجم در دوره‌ای جدید ارتقاء دهند و در پی این اتفاق دو دولت بیانیه‌‌ای مشترک در خصوص توسعه شراکت بلند مدت، منتشر کردند.

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم در بیانیه دیگر، دو دولت بر تقویت ثبات استراتژیک جهانی تمرکز دارند.

همچنین شی و پوتین شاهد امضای تعدادی از اسناد هم‌کاری بین دو کشور بودند. این اسناد هم‌کاری شامل سرمایه‌گذاری‌ها، تکنولوژی‌های 5G، تجارت الکترونیک، گاز طبیعی، سویا، انرژی هسته‌ای، کمربند و جاده می‌باشد.

شی در گفتگو با پوتین گفته است که هر دو کشور با تغییراتی در جهان رو به رو هستند که در قرن گذشته دیده نشده است. همچنین وی افزوده که مردم هر دو کشور و جامعه بین المللی توقعات بیشتری از چین و روسیه دارند. شی گفت که هیچ پایانی برای توسعه روابط چین - روسیه وجود ندارد و افزود که چین با رغبت همه تلاش خود را در راستای بیانیه‌های مشترک می‌کند تا منافع بیشتری برای مردم هر دو کشور به ارمغان بیاورد. با توجه به اینکه این نخستین دیدار رسمی شی با پوتین بعد از رییس جمهور شدن وی در انتخابات سال گذشته است، وی در این خصوص گفته که دو رهبر در سال‌های اخیر روابط خوب و نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند.

وی گفت که امسال مصادف است با هفتادمین سال برقراری روابط دیپلماتیک و روابط دو جانبه که در بهترین زمان در تاریخ است.

شی بعد از وارد شدن به روسیه برای سفر سه روزه، در یک بیانیه کتبی اظهار کرد که چین و روسیه الگوی هم زیستی مسالمت آمیز و موفقیت در همکاری بین کشورهای همسایه و نیز بین قدرت‌های بزرگ جهان را ایجاد کرده‌اند.

رییس جمهور چین از هر دو کشور خواست تا حمایت از یکدیگر را افزایش دهند، به دنبال همبستگی بیشتر برای توسعه استراتژی‌های خود باشند، حوزه‌های همکاری را بیشتر کنند و نقش سازنده‌ای را در امور بین‌الملل ایفا کنند.

دو مسیری تجاری، بین چین و روسیه در سال گذشته به بالای ۱۰۰ میلیارد دلار رسید که حقیقتا رکورد بالایی است. پروژه‌های مشترک استراتژیک اصلی که به صورت ثابت به آن عمل شده‌ است عبارتند از: انرژی، حمل و نقل، کشاورزی، حمل و نقل هوایی و فضایی.

شی گفت که نتایج قابل توجه همکاری تجاری دو کشور به خصوص در شرایط پیچیده کنونی تجارت جهانی و سرمایه گذاری و حمایت از تولیدات داخلی در جهان، بسیار ارزشمند است.

او افزود، چین و روسیه اقدامات دو جانبه بیشتری برای ارتقای حجم و کیفیت تجارت خود انجام خواهند داد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید