Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ضرر 5 تریلیون دلاری بازارهای سهام جهانی

ضرر 5 تریلیون دلاری بازارهای سهام جهانی

به گزارش متال آنلاین، بازارهای سهام جهانی زیر سایه وحشت کرونا، شدیدترین سقوط هفتگی را از سال 2008 به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش متال آنلاین، اختلال در سفرهای بین المللی و زنجیره‌های تامین، تعطیلی مدارس و لغو رویدادهای مهم، همگی دست به دست هم داده‌اند و چشم انداز اقتصاد جهانی که پیش از این درگیر جنگ تجاری چین و ایالات متحده بود، تیره و تار کرده‌اند.

هم اکنون، سه چهارم عفونت‌های جدید ناشی از ویروس کرونا در خارج از چین شیوع یافته است. سراسر جهان امید دارند که به زودی این بیماری همه‌گیر که برای اولین بار در چین و در ماه دسامبر شیوع یافت، مهار شود و فعالیت‌های اقتصادی به حالت اولیه خود برگردند.

در هفته جاری، سرمایه‌گذاری‌های بازار جهانی بیش از 5 تریلیون دلار ضرر کرده است که این رقم تقریبا معادل تولید ناخالص داخلی سالانه ژاپن است.

ویروس کرونا ترس و وحشت زیادی را به جان بازارهای سهام جهانی انداخته و باعث شده تا در روز جمعه دوباره این سهام‌ها رکود پیدا کنند. شاخص سهام‌های جهانی در هفته جاری بزرگترین سقوط هفتگی را از سال 2008 داشته‌اند و همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم بیش از 5 تریلیون دلار خسارت دیده است.

سامسون لی، تحلیلگر فلزات گرانبها در هنگ کنگ گفته است که:

"مصرف بسیار ضعیف است ...که منحصرا این ضعف مربوط به وحشتی است که ویروس کرونا ایجاد کرده است. وی در ادامه افزوده که معتقد است اگر این وضعیت بهبود پیدا کند و کرونا مهار شود شرایط به این زودی‌ها به حالت اولیه خود برنمی‌گردد زیرا اقتصاد برای ترمیم و بهبودی نیاز به زمان دارد."

ریوتینتو، یکی از کمپانی‌های معدنی بزرگ جهان اعلام کرده که قصد دارد برای تامین مس بازارهای جهانی، پروژه‌های معدنی مس خود، از جمله پروژه وینو در استرالیای غربی را توسعه دهد. این کمپانی همچنین افزوده که بهره‌برداری و تولید در این معدن احتمالا از سال 2023 آغاز خواهد شد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید