Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اکتشاف 5 تیپ معدنی در پهنه ایران مرکزی

اکتشاف 5 تیپ معدنی در پهنه ایران مرکزی

مدیر اکتشاف ایمیدرو گفت: 5 تیپ معدنی در محدوده های امیدبخش بلوک نخست پهنه ایران مرکزی اکتشاف شد.

به گزارش شاتا از (ایمیدرو), «علی اصغر زاده» با بیان این مطلب گفت: منطقه عملیاتی اکتشاف ایران مرکزی به وسعت 90 هزار کیلومتر در 4 بلوک در محدوده استان های یزد, اصفهان، کرمان و خراسان جنوبی, از جمله برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربعی است که ایمیدرو در حال اجرا دارد.
این برنامه یکی از اقدامات اساسی ایمیدرو طی بیش از دو سال گذشته است که با هدف کشف ذخایر جدید معدنی در کشور برای تامین مواد اولیه قابل اتکا , به منظور توسعه صنایع معدنی به اجرا در آمده است.
در فاز شناسایی بلوک نخست این منطقه, پس از انجام عملیات ژئوفیزیک هوایی (مَگنتومتری, رادیومتری و تهیه و گردآوری سایر لایه های اطلاعاتی), 108 محدوده امیدبخش به مساحت 4800 کیلومتر مربع مورد اکتشاف قرار گرفته است.
مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به نتایج حاصل از عملیات اکتشافی در بلوک یک منطقه ایران مرکزی, تصریح کرد: در محدوده های امیدبخش حاصله, مواد معدنی در تیپ های زایشی متفاوتی شامل IOCG (آهن, مس و طلا), MVT (سرب و روی), پُرفیری-اپیترمال (مس, مولیبدن, طلا و آنتیموان), اسکارن (آهن, مس و طلا) و تنگستن رگه ای اکتشاف شده است،
 در حال حاضر, با اولویت بندی محدوده های امید بخش یاد شده, عملیات فاز پی جویی بر روی محدوده های دارای اولویت یک آغاز شده است. در نظر داریم همزمان با تداوم فاز پی جویی در بلوک 1، عملیات شناسایی و ژئوفیزیک هوایی را در 3 بلوک دیگر این منطقه به اجرا در آوریم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید