Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازیابی روی

بازیابی روی

در این مقاله قصد داریم تا نحوه بازیابی روی را از پسماندهای حاصل از انحلال در تولید روی، تشریح کنیم.

در بسیاری موارد کیک انحلال حاصل از فرآیند تولید روی، مقدار قبل توجهی روی دارد. انحلال اجزای قابل حل این کیک که از واحدهای فیلتراسیون به جا می‌ماند معمولا با اسید سولفوریک انجام می‌شود. در پژوهشی در سال 2009، روی موجود در محلول حاصل از انحلال این پسماند را به روش استخراج حلالی با استفاده از حلال آلی دپا غنی‌سازی نموده و پارامترهای موثر مانند pH ، غلظت حلال دپا، درجه حرارت، نسبت فازی آبی به آلی را بررسی کردند. این پژوهشگران همچنین نشان دادند که افزودنی‌هایی مثل سولفات سدیم و یا تری‌بوتیل‌فسفات استخراج روی را افزایش می‌دهد.

در پژوهش دیگری روی موجود در پسماند حاصل از انحلال که دارای 78/9 درصد روی و 93/4 درصد آهن بود، به وسیله حل کردن در اسید سولفوریک بازیافت شد. در شرایط بهینه 96 درصد از روی موجود در این پسماند به همراه 70 درصد از آهن موجود بدست آمد. شایان ذکر است که برای این بررسی، از انحلال اکسیدی در حضور پراکسید هیدروژن و یا دی‌اکسیدمنگنز در شرایط مناسب استفاده شد. هر دو اکسید کننده بازیابی آهن را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

تالیف: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید