Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
برترین کشورهای استخراج کننده الماس جهان

برترین کشورهای استخراج کننده الماس جهان

برترین کشورهای استخراج کننده الماس جهان

تنها 22 کشور در جهان به تولید الماس خام – که به عنوان الماس تراش نخورده، خام یا طبیعی نیز شناخته می شود – مشغول استخراج از ذخایر در قلمرو خود هستند. نمودار زیر، توسط سام پارکر، رهبران تولید الماس خام را از نظر وزن و ارزش نشان می دهد. از داده‌های کیمبرلی فرآیند (یک سازمان صدور گواهینامه بین‌المللی) به همراه برآوردهای دکتر آشوک داماروپورشاد، متخصص فلزات گرانبها و الماس در آفریقای جنوبی استفاده می‌کند .


روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده الماس خام جهان با استخراج نزدیک به 42 میلیون قیراط در سال 2022، بسیار جلوتر از همتایان خود، مقام اول را به خود اختصاص داده است. قیراط واحد اندازه گیری وزن فیزیکی الماس است. یک قیراط برابر با 0.200 گرم است، یعنی بیش از 2265 قیراط به 1 پوند نیاز دارد. برتری زیاد روسیه نسبت به بوتسوانا (24.8 میلیون قیراط) رتبه دوم و کانادا (16.2 میلیون قیراط) رتبه سوم نشان می دهد که تولید الماس این کشور به دلیل مشکلات در ردیابی منشاء الماس در حال دور زدن تحریم ها است.


مانند بسیاری از منابع دیگر، (نفت، طلا، اورانیوم )، تولید الماس خام به طور نابرابر توزیع می شود. 10 کشور برتر تولید کننده الماس خام از نظر وزنی 99.2 درصد از کل الماس های خام استخراج شده در سال 2022 را تشکیل می دهند. با این حال، قیراط بالاتر استخراج شده لزوما به معنای ارزش بهتر برای الماس نیست. عوامل دیگری مانند برش، رنگ و شفافیت نیز بر ارزش الماس تأثیر می‌گذارند.

تصویر زیر تجزیه و تحلیل تولید الماس بر اساس ارزش (دلار آمریکا) در سال 2022 است.


ارقام آفریقای جنوبی تخمین زده شده است. علاوه بر این، اعداد گرد شده اند و ممکن است به کل جمع نشوند. بنابراین، اگرچه بوتسوانا در سال 2022 تنها 59 درصد وزن الماس روسیه را تولید کرد، ارزش تجاری آن نزدیک به 5 میلیارد دلار بود که تقریباً 1.5 برابر بیشتر از روسیه در همان سال بود.
نمونه دیگر آنگولا است که در رتبه ششم تولید الماس و رتبه سوم در ارزش الماس قرار دارد. هر دو کشور (همچنین آفریقای جنوبی، کانادا و نامیبیا) الماس های خشن با کیفیت جواهری را در مقابل کشورهایی مانند روسیه و جمهوری دموکراتیک کنگو که الماس آنها عمدتاً برای مصارف صنعتی تولید می شود، تولید می کنند.

کدام مناطق بیشترین الماس را در سال 2022 تولید کردند؟
جای تعجب نیست که آفریقا بزرگترین منطقه تولید کننده الماس خام است که 51 درصد وزن و 66 درصد از نظر ارزش تولید را به خود اختصاص داده است.


با این حال استخراج الماس در آفریقا یک پدیده نسبتاً جدید است و کمتر از 200 سال قدمت دارد. الماس‌ها در 2000 سال پیش در هند کشف شده و ارزشمند بوده و بعداً در غرب به فراعنه مصر و امپراتوری روم گسترش یافت.با آغاز قرن بیستم، تولید الماس در مقیاس بزرگ آغاز شد: ابتدا در آفریقای جنوبی، و چند دهه بعد در سایر کشورهای آفریقایی. در واقع بین سال های 1889 تا 1959، آفریقا 98 درصد از الماس های جهان را تولید می کرد. و در نیمه دوم قرن بیستم، اصطلاح الماس خونی از الماس های استخراج شده در مناطق درگیری آفریقا که برای تامین مالی شورش یا جنایت استفاده می شد، تکامل یافت.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید