Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آیا آمریکا در سال 2024 دچار رکود می شود؟

آیا آمریکا در سال 2024 دچار رکود می شود؟

آیا آمریکا در سال 2024 دچار رکود می شود؟

به نوشته بلومبرگ، اخیراً یک تغییر در احساسات و ترس از رکود در برابر افزایش شدید نرخ بهره و عدم اطمینان بازار ایجاد شده است همچنین با توجه به انعطاف‌پذیری اقتصاد ایالات متحده، تعداد فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران احتمال فرود نرم را مشاهده می‌کنند - جایی که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را برای مبارزه با تورم بدون ایجاد رکود افزایش می‌دهد. با این حال، بسیاری هنوز محتاط هستند. این نمودار پیش بینی های اقتصادی ایالات متحده را در سراسر وال استریت، خیابان اصلی و سی سوئیت برای سال 2024 نشان می دهد.


در ماه ژوئیه، کارکنان فدرال رزرو اعلام کردند که دیگر رکود اقتصادی در سال 2024 را پیش بینی نمی کنند، که نشان دهنده انحراف شدید از پیش بینی های قبلی است. در حالی که کارکنان فدرال رزرو همچنان چشم انداز روشن تری را به اشتراک می گذارند، منحنی بازدهی بین نرخ های 10 ساله و 3 ماهه خزانه داری نشان می دهد که رکود اقتصادی 61 درصدی در 12 ماه آینده تغییر خواهد کرد. از لحاظ تاریخی، منحنی بازدهی بر اساس مدل فدرال رزرو نیویورک که از داده‌های 1959-2009 استفاده می‌کند، پیش‌بینی‌کننده قابل اعتمادی برای رکود بوده است.


در همین حال، نظرسنجی از اقتصاددانان توسط Wolters Kluwer نشان می‌دهد که آنها دچار دودستگی شده‌اند و 48 درصد خواهان رکود اقتصادی در 12 ماه آینده هستند. در سراسر بازار، مصرف‌کنندگان احساسات محتاطانه‌تری دارند و بر اساس نظرسنجی هیئت کنفرانس، بیش از 69 درصد می‌گویند که احتمال رکود در سال آینده وجود دارد . با این حال گوشه هایی از C-suite آمریکا مثبت تر شده اند. گلدمن ساکس اخیراً پیش بینی رکود خود را به احتمال 15 درصد کاهش داده است در حالی که بانک آمریکا شانس آن را 35 تا 40 درصد می دهد. از سوی دیگر، 84 درصد از مدیران عامل در حال آماده شدن برای رکود اقتصادی در 12 تا 18 ماه آینده هستند که نسبت به 92 درصد در سه ماهه دوم سال 2023 کاهش یافته است.
در مورد صعود، نرخ‌های بالاتر به نظر می‌رسد که هنوز تأثیر قابل‌توجهی بر هزینه‌های مصرف‌کننده نداشته است، اگرچه هزینه‌ها روی اقلام غیر ضروری کاهش یافته است. خرده‌فروشی همچنان قوی است و درآمد در Home Depot، Walmart، Lowe's و دیگر خرده‌فروش‌های بزرگ انعطاف‌پذیری نشان می‌دهد. جایی که تغییرات اصلی در حال رخ دادن است، خرید گزینه های مقرون به صرفه تر توسط مصرف کنندگان است. با این حال، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای برای خرج کردن به استقراض متکی هستند.
برای سناریوی نزولی، بدهی خانوارها به رکورد 17 تریلیون دلار در ماه مارس رسیده است که 19 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. نرخ‌های بالاتر این هزینه‌های استقراض را افزایش داده است که احتمالاً بر بودجه خانوار تأثیر می‌گذارد. در همین حال، نکول شرکت ها در سال 2023 شتاب گرفته است و پیش بینی می شود که همچنان در حال افزایش باشد.
به طور کلی، سیگنال‌های متفاوتی در کل اقتصاد وجود دارد، و مشخص نیست که آیا کشور در سال 2024 دچار رکود خواهد شد یا از آن اجتناب می‌کند. تعیین کمیت تأثیرات کامل نرخ‌های بهره بالاتر بر مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها همچنان یک سوال باز است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید