Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

فلز قلع

فلز قلع

قلع عنصری شیمیایی با عدد اتمی 50 است که از کانی‌های معدنی استخراج می‌شود و از خواص متعددی از قبیل : چکش‌خواری ، مقاوم در برابر اکسید شدن و روکشی مقاوم برای فلزات دیگر برخوردار است .

قلع یک عنصر شیمیایی با نماد Sn و عدد اتمی 50 است. قلع یک فلز در گروه 14 جدول تناوبی است . قلع به طور عمده از کانی‌های معدنی استخراج می‌شود که شامل دی اکسید قلع SnO2 می باشد. قلع شباهت شیمیایی به فلزاتی مانند ژرمانیم و سرب دارد .
قلع ، در دمای اتاق حالت فلزی و سفید یا نقره‌ای دارد و در دماهای پایین به رنگ خاکستری تبدیل می‌شود و ساختاری شبیه به الماس پیدا می‌کند .
قلع فلزی است که به راحتی اکسیداسیون نمی‌شود .
اولین آلیاژی‌هایی که در مقیاس وسیع ، از 3000 سال قبل از میلاد مورد استفاده قرار می‌گرفتند قلع ، مس و برنز بودند . 600 سال قبل از میلاد فلز خالص قلع تولید شد .
در روزگار مدرن امروز قلع در بسیاری از آلیاژهای آلومینیوم استفاده می‌شود . یکی دیگر از کاربردهای بزرگ قلع ، پوشاندن فولاد و مقاوم کردن آن در برابر خوردگی است .
همچنین برای بسته‌بندی مواد غذایی به صورت قوطی از قلع استفاده می‌شود که عمدتاً با فولاد یا آلومینیوم ترکیب می‌شوند .
مهم : استفاده بیش‌ از حد از قلع باعث ایجاد مشکلاتی در متابولیسم عناصری ضروری مانند مس و روی می‌شود و برخی از ترکیبات ارگوتین آن می‌تواند بسیار سمی باشد .

قلع

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است