Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
معرفی دانشکده ی مهندسی متالورژی و علم مواد دانشگاه فردوسی مشهد

معرفی دانشکده ی مهندسی متالورژی و علم مواد دانشگاه فردوسی مشهد

گروه مهندسی متالورژي و مواد دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد که در سال‌های پایانی دهه 60 پایه گذاری گردیده بود، فعالیت رسمی خود را از مهرماه سال 1372 با پذیرش دانشجوی کارشناسی در گرایش ریخته گری آغاز نمود.

دانشگاه فردوسی مشهد

گروه مهندسي متالورژي و مواد

گروه مهندسی متالورژي و مواد دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد که در سال‌های پایانی دهه 60 با همت شادروان دکتر احمد ظهور سعادت، مهندس سید محمد رضا یوسف ثانی و دکترعلی حائریان اردکانی پایه گذاری گردیده بود، فعالیت رسمی خود را از مهرماه سال 1372 با پذیرش دانشجوی کارشناسی در گرایش ریخته گری آغاز نمود. دراین گرایش فقط دو دوره دانشجو پذیرفته شد و با تغییر برنامه کارشناسی مهندسی مواد که در سال 1375 از سوی شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت متبوع ابلاغ گردید، دانشجویان ورودی 74 به گرایش متالورژی صنعتی (گرایش فعلی) تطبیق داده شدند و گرایش ریخته گری با به پایان رسیدن تحصیلات دانشجویان دو دوره یاد شده حذف گردید. سطح فعالیت‌های آموزشی گروه مهندسی متالورژي و مواد از آغاز تأسیس تاکنون به ‌طور مرتب افزایش یافته است. همچنين فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی گروه شامل انجام طرح‌های تحقیقاتی، انتشار مقاله‌های علمی در نشریات داخلی و خارجی، تألیف و ترجمه کتاب، و ارتباط با صنعت نیز گسترده و چشمگیر است. حوزه تحقیقاتی اعضای هیأت علمی گروه، گستره‌ای وسیع از علوم و مهندسی مرتبط با مواد شامل: متالورژی پودر، انجماد فلزات، شکل دهی فلزات، متالورژی استخراجی، خوردگی و حفاظت از مواد، انتخاب مواد، مواد پیشرفته، نانو تکنولوژی و روش‌های نوین فرآوری مواد را در بر می‌گیرد. هم اكنون شمار دانشجويان كارشناسي اين گروه 289تن، در مقطع كارشناسي ارشد 131 تن و در مقطع دكتري 40 تن مي‌باشد .

 

دوره تحصيلات تكميلي

 

دوره كارشناسي ارشد، گرايش شناسايي و انتخاب مواد در سال 1382، تاسيس گرديد. در سال جاري (90-1389) گرايش خوردگي و استخراج فلزات مصوب و در اين گرايش‌ها نيز دانشجو جذب گردید.

تجهیزات ازمایشگاهی:
1-ازمایشگاه خواص مکانیکی

2-ازمایشگاه استخراجی

3-ازمایشگاه عمنیات حرارتی

4-ازمایشگاه تغییرشکل فلزات
5-ازمایشگاه خوردگی و پوشش ها
6-ازمایشگاه مواد پیشرفته

7-ازمایشگاه ریخته گری

8-ازمایشگاه متالوگرافی

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید