Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فناوری و افزایش بهره‎وری معادن

فناوری و افزایش بهره‎وری معادن

نوآوری‌ها و ابداعات فناورانه همواره نقطه اتکای انسان برای کاهش تلفات معدنکاری و افزایش امنیت آن به شمار می‌روند .

در واقع فناوری‌های نو، معادن را از مکان‌های تاریک و خطرناک به فضایی تبدیل می‌کنند که احتمال خطر انفجار و ریزش بر سر معدنچیان تا حد ممکن کاهش پیدا کند. در جهان، کشورهای شمال اروپا از توانمندان این عرصه بوده‌اند. ما در این گزارش دو مورد از ابداعاتی که به تازگی در سوئد و سوئیس انجام شده و به ارتقای امنیت نیروی انسانی در معادن انجامیده را معرفی می‌کنیم.
پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در یکی از قدیمی‌ترین معادن جهان
به گزارش رویترز، معدن گارپنبرگ یکی از قدیمی‌ترین و پربارترین معادن فلز سوئد است که در عین حال یکی از پیشرفته‌ترین معادن جهان هم انگاشته می‌شود. در این معدن ماشین‌ها و ربات‌هایی که از راه دور کنترل می‌شوند، کارهای خطرناکی را که پیش‌تر معدنچیان موظف به انجام آن بودند، انجام می‌دهند. چنین فناوری‌های نویی شرایط کار کارکنان معدن را تغییر داده است. معدنچیان گارپنبرگ هنوز باید برای کار با آسانسور صدها متر به عمق زمین بروند اما سایر کارها از راه دور و در فاصله‌ای ایمن از محل کاوش و کندن کانی‌ها انجام می‌شود.
یوهان بوستروم از سرپرستان معدن گارپنبرگ متعلق به شرکت بولیدِن می‌گوید: روش کار همان است که بود، تنها شیوه انجام آن تغییر کرده و کاری که با دست انجام می‌شد حالا اتوماتیک انجام می‌شود.
کارکنان با دستگاه‌های کنترل از راه دور که مانند بازی‌های ویدیویی عمل می‌کند، ربات‌هایی را که داخل معدن به کار مشغولند، کنترل می‌کنند. مهندسان نیز مجبور نیستند برای استخراج در محیط پرسروصدا و خاک‌آلود باشند و می‌توانند این فرآیند را از راه دور و با استفاده از دوربین و حسگر مشاهده کرده و بر آن نظارت کنند. این فناوری نه تنها محیط کار در معدن را امن‌تر کرده بلکه با بکارگیری آن میزان کانی استخراج شده نیز افزایش یافته است، زیرا این ماشین‌ها ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول هستند.
جنی گوتاردسون، مدیر معدن گارپنبرگ در این باره توضیح می‌دهد: استفاده از فناوری کنترل از راه دور ماشین‌آلات، راهی برای توسعه عملیات استخراج به شمار می‌آید و به ما کمک می‌کند در بازار رقابتی مواد معدنی پیش برویم و حجم تولید و ایمنی شرایط کار را نیز ارتقا دهیم.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید