Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سیلیکون

سیلیکون

سیلیکون‌ چیست؟

سیلیکون‌ از ترکیبات مصنوعی و واحدهای تکرار سیلیکسان تشکیل شده و دارای خواص و ویژگی‌های بی‌شمار و مختلفی بوده و پلیمرهایی هستند که از ترکیبات مصنوعی ساخته شده‎اند و از واحدهای تکرار سیلیکسان که یک زنجیره‎ای از اتم‎های سیلیکون متناوب و اتم‎های اکسیژن که اغلب همراه با کربن و / یا هیدروژن است ، تشکیل شده‎اند . آنها به طور معمول مقاوم به حرارت هستند و حالت لاستیکی دارند و در سیلانت‎ها ، چسب‎ها ، روان‎کننده‎ها ، داروها ، وسایل آشپزی ، و عایق حرارتی و الکتریکی استفاده می‎شود. بعضی از اشکال رایج آن عبارتند از : روغن سیلیکون ، لاستیک سیلیکون، رزین سیلیکون و سیلک سیلیکون.
سیلیکون‎ها دارای ویژگی‎های مفید بسیاری هستند از جمله :
1) هدایت حرارتی پایین
2) واکنش پذیری شیمیایی کم
3) سمیت کم
4) پایداری حرارتی (پایداری در طیف گسترده ‎ ، 100 تا 250 درجه سانتیگراد).
5) توانایی دفع آب و ایجاد مهر و موم آبگیر
6) در مواد زیادی ایجاد چسبندگی می‌کند اما به بعضی مواد خیلی خوب‌تر میچسبد، به عنوان مثال شیشه

7) از رشد میکروبیولوژیکی پشتیبانی نمی‎کند
8) در برابر اکسیژن ، ازن و نور ماوراء بنفش (UV) ، مقاوم است . این ویژگی منجر به استفاده گسترده از سیلیکون‎ها در صنعت ساخت و ساز (مانند پوشش، محافظ در برابر آتش ، مهر و موم‌های شیشه‎ای) و صنعت خودرو ، شده است .
9) از آنجا که سیلیکون می‏تواند به صورت ایزولاسیون یا هدایت الکتریکی باشد ، برای طیف گسترده‎ای از کاربردهای الکتریکی مناسب است.
10) نفوذپذیری بالا : در دمای اتاق (25 درجه سانتیگراد)، نفوذپذیری لاستیک سیلیکون برای گازهایی مانند اکسیژن تقریباً 400 بار است که از لاستیک بوتیل ساخته شده است . ساخت سیلیکون برای کاربردهای پزشکی مناسب است که افزایش هوادهی مورد نظر را شامل می‌شود .
سیلیکون‎ در بسیاری از محصولات استفاده می‎شود . مقوله‌های مهم زیر از موارد کاربرد سیلیکون است :
برق (به عنوان مثال ، عایق)، الکترونیک (به عنوان مثال، پوشش)، محیط خانه (به عنوان مثال، در انواع دستگاه‌های آشپزی)، خودرو (به عنوان مثال، واشر)، هواپیما (به عنوان مثال، مهر و موم) ، ماشین‎های اداری (به عنوان مثال، پدهای صفحه کلید)، پزشکی / دندانپزشکی (به عنوان مثال، قالب‎های قالب‎گیری دندان)، پارچه / کاغذ (به عنوان مثال، پوشش‎ها). برای این برنامه‎ها، سالانه حدود 400000 تن سیلیکون تولید شده است.