Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید












روش‌های تمیز کردن برنج

روش‌های تمیز کردن برنج

روشهای تمیز کردن فلز برنج

تمیز کردن فلز برنج یک فرآیند ساده است، زیرا برنج، فلز سختی است. اما به یاد داشته باشید که اگر روی سطح آن متریالی بکشید که خیلی سخت و زبر است، دچار خط خوردگی می‌شود.

برای شروع و برای تمیز کردن برنج باید آن را ابتدا ارزیابی کنید. مشخص کنید که آیا ظرف شما کاملا برنجی است یا با برنج روکش شده است. زیرا برای تمیز کردن ظرفی که با برنج روکش شده باید لطافت بیشتری داشته باشید به دلیل آنکه زود خراشیده می‌شود. برای تشخیص این مطلب می‌توانید از یک آهنربا استفاده کنید. آهنربا به برنج خالص نمی‌چسبد، اما اگر چسبید بدانید که ظرف شما فقط روکشی از برنج دارد.

انواع روش‌ها

1) روش لیمو و نمک

در این روش لیمو را از وسط نصف کنید و روی آن نمک بپاشید. یک نصف لیمو را برداشته و تمام سطح ظرف را به آن آغشته کنید. در انتها با یک پارچه لطیف آن را پاک کنید. در صورت تمایل می‌توانید آن را با آب هم بشویید.

2) خمیرهای طبیعی

در این روش با تهیه یک خمیر طبیعی می‌توانید سطح ظرف برنجی خود را تمیز کنید. یک ظرف بردارید مقداری جوش شیرین در آن بریزید و سپس آب‌لیموی طبیعی را به آن اضافه کنید تا یک خمیر به دست آید. سپس آن را بر روی سطح ظرف پولیش کنید. اجازه دهید تا این خمیر 30 دقیقه بر روی ظرف استراحت کند و بعد ان را بشویید.

خمیری دیگری که به صورت طبیعی می‌توانید تهیه کنید، ترکیب سرکه، نمک و آرد است. این مواد را مخلوط کنید روی سطح ظرف پولیش دهید و اجازه دهید تا یک ساعت مواد روی ظرف بماند سپس ظرف را بشویید.

3) آب و صابون

در این روش محلولی از آب و صابون تهیه کنید و ظرف را در آن قرار دهید و بگذارید تا ظرف چند دقیقه در آن بماند و بعد ظرف را با استفاده از یک دستمال میکروفایبر تمیز کنید.

*در این روش از آب گرم استفاده کنید.

4) سس کچاپ

سس کچاپ را به سطح ظرف بمالید بعد اجازه دهید تا یک ساعت روی ظرف بماند. سپس ظرف را شسته و خشک کنید.

*محصولاتی که از گوجه فرنگی تهیه شده‌اند مانند سس کچاپ، حالت اسیدی دارند. به همین دلیل برای تمیز کردن ظروف می‌توان از آنها استفاده کرد.

  • تاریخ: یکشنبه 23 آبان 1400 - 11:59
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 1377