Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
خصوصیات مس استفاده شده در سیم و کابل

خصوصیات مس استفاده شده در سیم و کابل

ویژگی های مس در سیم و کابل

مس به علت غلطک پذیری آسان و رسانایی بالایش آنرا رسانای برتر در صنعت سیم و کابل مطرح کرده است.
مس نرم با مقاومت ویژه ۰۷۲۴/۱ در سانتیمتر در ۲۰ درجه سانتیگراد را مس ۱۰۰ % می شناسیم که درجه و کیفیت مس برای کاربردهای برقی و رسانابودن بسیار مهم است.

دلایل عدم کاربرد مس ناخالص

وجود ناخالصی ها در مس رسانایی آنرا کاهش می یابد و کارهای مکانیکی بر روی آن باعث تغییر در اندازه هایش می گردد.
امروزه در سیم و کابل های قابل انعطاف صرفا از رساناهای مسی استفاده می گردد، در این بین مقاطع هادی کمتر از ۱۰ میلی متر مربع بیشتر یک تکه و گرد هستند و مقاطع فراتر از آن از رشته سیم های نازک مسی به هم تابیده و کلاف شده ساخته می شوند. لازم به ذکر است که مقطع رسانا نه بر اساس اصول هندسی بلکه به صورت مقطع موثر برقی طراحی و تولید می گردد.
همچنین روش ساخت و به ویژه روش تاب دادن و به هم فشردن رشته سیم های یک رسانای گرد و یا قطاعی شکل توسعه بسیاری یافته است، اهمیت مواردی که پیش از آن در تعیین مقاومت رسانا موثر بوده اند کاهش یافته و در استانداردهای جهانی نیز منعکس گردیده است.
نوسانهای ناگهانی و عدم پیش بینی قیمت آن در بازار عرضه و تقاضاست تنها عامل محدود کننده در استفاده از است که اگر مصرف مس با توجه به قیمتهای جهانی، توجیه اقتصادی داشته باشد به عنوان بهترین رسانا بی رقیب است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید