Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آغاز برنامه دستیابی به ظرفیت ۲۰ تن طلا از امسال

آغاز برنامه دستیابی به ظرفیت ۲۰ تن طلا از امسال

شورای اقتصاد در چند روز گذشته با صدور مجوز فروش ٧٠ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسعه طلای زرشوران, شرایط تامین اعتبار موردنیاز فاز توسعه زرشوران را فراهم کرد.

کرباسیان در این مراسم که حسینعلی حاجی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار، اسرافیل احمدیه رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان، وجیه اله جعفری مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علی رضا طالاری مدیر مجتمع طلای موته و جمعی از اعضای شورای روستای موته و مردم این منطقه حضور داشتند، تاکید کرد: اکتشافات انجام شده در ناحیه معدنی زرشوران در استان آذربایجان غربی، سیاه جنگل سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق کشور، سبب افزایش ذخایر قعطی طلا در کشور شده که شرایط افزایش ظرفیت تولید طلا را فراهم آورده است.

در حال حاضر ظرفیت تولید طلا در کشور 5.5 تن در سال است که 3 تن این میزان مربوط به فاز نخست طلای زرشوران است اما در فاز توسعه ظرفیت این معدن به 6 تن در سال افزایش خواهد یافت.

معدن و ذخایر جدید موته

کرباسیان کشف معادن و ذخایر جدید در ناحیه معدنی موته را خبری خوش برای منطقه خواند که زمینه افزایش فعالیت‌های معدنی تا 10-15 سال آتی در این ناحیه را فراهم می‌کند. رییس هیات عامل ایمیدور خاطر نشان کرد: وجود ذخایر جدید که با پیگیری‌ها و برنامه‌های اکتشافی ایمیدرو به نتیجه رسیده، سبب افزایش درآمد و ایجاد شغل در این بخش می‌شود.
 بخشی از مواد اولیه تولید شمش طلا در مجتمع معدنی موته با استفاده از سد باطله صورت خواهد گرفت.

حمایت از معادن کوچک و متوسط منطقه

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین خبر از همکاری با معادن بخش خصوصی در محدوده موته داد و گفت: با هدف حمایت از معادن کوچک و متوسط منطقه، برنامه خرید ماده معدنی که در مقیاس اقتصادی باشد را به اجرا در می‌آوریم تا از آن‌ها برای تولید شمش طلا در مجتمع معدنی موته استفاده شود.

برنامه آموزشی در منطقه موته

رییس هیات عامل ایمیدرو به خواست مردم منطقه برای ایجاد شغل اشاره کرد و گفت: این سازمان حمایت خود را برای برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای اعلام می‌کند تا شرایط برای ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی طلا فراهم شود.

کرباسیان افزود: این مهم می‌تواند با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت و سازمان فنی و حرفه ای استان اصفهان و پشتیبانی ایمیدرو برگزار شود و در این مسیر ضرورت دارد دستگاه‌های مردمی‌و دولتی استان همچون اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، شورای شهر و ... نیز همکاری کنند.

به طور معمول یک معدن ظرفیت محدودی برای استخدام دارد از همین رو برای ایجاد شغل‌های جدید و ایجاد رفاه مردم منطقه، باید صنایع پایین دستی طلا را در ناحیه موته فعال کرد.
 با توجه به اینکه در سال گذشته ارزش صادرات مصنوعات طلا در استان اصفهان به یک میلیارد دلار رسید می‌توان با استفاده از شمش تولیدی معدن موته زمینه بیشتری را برای تولید مصنوعات طلا فراهم کرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید