Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فرآوری تفاله داغ بدون کیک نمکی

فرآوری تفاله داغ بدون کیک نمکی

در این مقاله فرآوری تفاله داغ بدون کیک نمکی که با نام فرآیند دروسریت شناخته می‌شود را توضیح خواهیم داد.

این فرآیند در سال 2000 طراحی شده و امکان بازیابی درون کارخانه‌ای آلومینیوم را فراهم می‌کند. این فرآیند دروسریت نام داشته که در آن تفاله داغ پس از تخلیه از کوره نگهدارنده آلومینیوم، به کوره گردان با پوشش نسوز بارگیری می‌شود. این کوره تحت اتمسفر آرگون کار می‌کند. پس از تخلیه فلز قابل بازیابی، گرمایش کوره توسط واکنش کنترل شده اکسیژن با آلومینیوم باقی‌ مانده در پسماند تفاله انجام می‌شود. فرآیند از پنج مرحله بارگیری، فرآوری، تخلیه فلز، گرمایش کوره و تخلیه پسماند تشکیل شده است. در مرحله بارگیری پس از دمش آرگون در کوره پیش گرم شده در محدوده دمایی 900-800 درجه سانتی‌گراد، به منظور پاک‌سازی، درب کوره باز شده و بارگیری انجام شده و سپس درب آن بسته می‌شود. در مرحله فرآوری، فضای خالی کوره با آرگون پر می‌شود. بار کوره با چرخش آن در مدت مناسب به آرامی همزده می‌شود و انرژی دیواره‌های نسور کوره به بار منتقل می‌شود. در مرحله سوم، با باز شدن مجرای خروجی، فلز به مخزن یا پاتیل تخلیه می‌شود. در مرحله چهارم با دمش مقدار کنترل شده‌ای اکسیژن به کوره، مقداری از آلومینیوم غیرقابل بازیابی موجود در پسماند می‌سوزد و با رسیدن دما به 900-800 درجه سانتیگراد، دمش اکسیژن قطع می‌شود. این مساله سبب تبدیل آلومینیوم موجود در تفاله به اکسید آلومینیوم می‌شود. از این گرمای زیاد واکنش برای گرم کردن پسماند و دیواره نسوز استفاده می‌شود. در پایان، پاک‌سازی با آرگون تکرار شده، درب کوره باز و پسماند تخلیه می‌شود. در این زمان کوره برای سیکل بعدی آماده است.

واحد صنعتی فرآیند معمولا در نزدیکی واحد ریخته‌گری کارخانه تولید آلومینیوم طراحی می‌شود. علاوه بر استفاده بهینه از گرمای واکنش، بازیابی فلز در روش دروسریت نیز بالا است. همچنین در این روش به افزودن نک نیازی نیست و کیک نمکی دورریز نیز تولید نمی‌شود. سایر مزایای مرتبط با مسایل زیست محیطی عدم تولید دی‌اکسیدکربن، اکسیدهای نیتروژن و نیتریدها است. همچنین حجم گاز خروجی از فرآیند کم است. محصول اصلی در تولید آلومینات کلسیم یا در سایر مصارف با ارزش افزوده بالا به کار می‌رود.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید