Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آماده‌سازی ضایعات آلومینیوم برای بازیافت (بخش دوم)

آماده‌سازی ضایعات آلومینیوم برای بازیافت (بخش دوم)

این مقاله بخش دوم مقاله پیشین، یعنی تشریح روش‌های آماده‌سازی قراضه‌های آلومینیومی برای بازیافت است.

جدایش با جریان متلاطم

در صورتی که مواد تفکیک شده به وسیله واسط‌های با چگالی ویژه 3.5 - 2.5 گرم بر سانتیمتر مکعب، حاوی ذرات آلومینیوم باشند، برای تفکیک ذرات فلزی از غیرفلزی، از جدایش با جریان متلاطم استفاده می‌شود. بنابراین از محصول بدست آمده از واسط با چگالی ویژه  2.5 گرم بر سانتیمتر مکعب، مخلوط آلومینیوم آلیاژی و از محصول بدست آمده از واسط با چگالی ویژه 3.5 گرم بر سانتیمتر مکعب، مخلوط آلومینیوم – منیزیم بدست می‌آید.

البته جدایش با این روش، نه بر اساس اندازه ذرات بلکه بر اساس شکل آنها انجام می‌گیرد. ذرات ورقه‌ای و سیمی شکل جریان متلاطم مناسبی تولید نمی‌کنند. از روش مذکور در جدایش آلومینیوم از ASR استفاده می‌شود.

طبقه بندی بر اساس رنگ

جدایش بیشتر ذرات، بر اساس رنگ آنها قابل انجام است. در این روش، رنگ هر ذره به کمک رایانه کنترل شده و ذرات با رنگ معین، به روش مکانیکی از سیستم خارج می‌شوند.

جدایش الکترومغناطیسی

از جدایش الکترومغناطیسی نیز برای جدایش قوطی‌های نوشیدنی آلومینیومی از مخلوط زباله‌های استفاده می‌شود.

کوره گداز تفریقی

برای جدایش آلومینیوم از آهن و فولاد موجود در قطعاتی مانند پیستون خودرو، از کوره‌های گداز تفریقی استفاده می‌شود. از این کوره‌ها همچنین برای حذف آلودگی‌هایی مانند خاک، لاستیک و پلاستیک از قراضه حاوی آلومینیوم استفاده می‌شود.

برش سیم

از روش برش سیم در بازیابی آلومینیوم و مس از قراضه سیم و کابل استفاده می‌شود. این روش برای تفکیک سیم از مواد عایق مفید است. این فرآیند شامل برش، دانه دانه کردن اولیه، جدایش مغناطیسی، دانه دانه کردن ثانویه، مرحله سوم دانه دانه کردن، دانه بندی و جدایش با هوا است.

در صنایع ثانویه آلومینیوم، برای آماده‌سازی قراضه پیش از مرحله ذوب از فرآیندهای خردایش، خشک کردن و لاک زدایی استفاده می‌شود.

برای بارگیری قراضه به کوره، قطعات بزرگ آن را خرد می‌کنند. این خردایش همچنین باعث حصول اطمینان از خروج مایعات درون قوطی‌ها و جلوگیری از انفجار ناشی از حضور بخار در دمای بالا می‌شود.

برای مطالعه بخش اول کلیک کنید

تالیف: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید