Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مبارزه علیه کووید-19؛ تقاضای فزاینده برای فلزات گرانبها

مبارزه علیه کووید-19؛ تقاضای فزاینده برای فلزات گرانبها

حمایت مالی، تنها نقشی نیست که فلزات گرانبها در مبارزه با کووید-19 بازی می‌کنند. این فلزات در زمینه پزشکی کاربردهای گسترده‌ای دارند...

در بهار سال میلادی گذشته بیماری کووید-19 در سراسر جهان شیوع پیدا کرد. پیرو این اتفاق، سرمایه‌گذاران به عنوان یک پناهگاه امن مالی به سمت فلزات گرانبها شتافتند. قیمت طلا تا اوایل ماه اوت میلادی (اوایل مرداد ماه)، بیش از 2.000 دلار افزایش یافت، که بیش از 30 درصد نسبت به ابتدای سال صعود داشته است. قیمت نقره نیز، در همین مدت بیش از 50 درصد افزایش پیدا کرد، که منعکس کننده ارتباط مشترک بین فلزات گرانبها در زمان نامعلومی یا نوسانات مالی، است.

حمایت مالی، تنها نقشی نیست که فلزات گرانبها در مبارزه با کووید-19 بازی می‌کنند. این فلزات در زمینه پزشکی کاربردهای گسترده‌ای دارند، کاربردهایی بسیار فراتر از کاربردهای دندانپزشکی که بیشتر افراد با آنها ارتباط دارند.

محققان داروها و آزمایشاتی را ساخته‌اند که از نقره برای شناسایی و محافظت در برابر ویروس استفاده می‌شود. روش‌های سرولوژی، نوعی آزمایش خون، از نانوذرات نقره و طلا استفاده می‌کند تا به سرعت وجود آنتی ‌ژن‌ها را در جریان خون بیمار تایید کند. (آنتی ژن یا پادگن به ترکیباتی گفته می‌شود که پس از ورود به بدن موجب به راه انداختن واکنش‌های ایمنی می‌گردند که در جریان آن موادی به نام پادتن (آنتی‌بادی) تولید می‌شود)

این موارد برای تعیین عفونی بودن فرد و اطمینان از ایمن بودن پلاسمای اهدایی، که برای معالجه بیماران بدحال استفاده می‌شود، بسیار حیاتی هستند.

فراتر از موارد تشخیصی و درمانی نقره در مبارزه با کووید-19، مقادیر اندکی از نقره در پارچه‌های برخی از ماسک‌ها وجود دارد. نقره اگرچه ضد ویروس نیست، اما در برابر باکتری‌های دیگر مقاوم است و بوها را از بین می‌برد، که به پوشیدن ماسک برای مدت زمان طولانی کمک می‌کند.

هزاران سال است که نقره برای جلوگیری از عفونت‌های میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مهمترین عامل ضد میکروبی مورد استفاده قبل از معرفی آنتی بیوتیک‌ها بوده است.

مبارزه علیه کووید-19 یک مساله را برجسته کرده است و آن "تقاضای فزاینده برای فلزات گرانبها" در راستای مراقبت‌های پزشکی است. این موضوع در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا با افزایش سن در جامعه و افزایش نیاز به برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی، استفاده و تقاضا برای فلزات گرانبها در پزشکی همچنان گسترش خواهد داشت. با این وجود، اغلب، سهم فلزات گرانبها در پزشکی و مبارزه با انواع بیماری‌ها نادیده گرفته شده است. بخش مراقبت های بهداشتی تقریبا 3-5 درصد از کل بازار فلزات گرانبها را نشان می‌دهد.

پیش‌بینی شده است که، هزینه‌های ملی سلامت در ایالات متحده تا سال 2027 افزایش پیدا کند و به 19.4% از تولید ناخالص داخلی، یا 6 تریلیون دلار در سال برسد، که نشان دهنده تغییر نسل در هزینه‌ها است. انتظار می‌رود فلزات گرانبها به دلیل خواص منحصر به فرد فیزیکی خود، در این تغییر نقش داشته باشند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید