Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تکنولوژی پلاسما در متالورژی

تکنولوژی پلاسما در متالورژی

تکنولوژی پلاسما چیست؟

پلاسما با اعمال انرژی می‎تواند از حالت جامد به مایع و گاز و پس از آن به پلاسما تبدیل شود . اگر جامد ، مایع و گاز بودن را سه حالت ماده در نظر بگیریم ، پلاسما را می‌توان حالت چهارمی از مایع عنوان کرد . در حالت پلاسما، مولکول‌ها به ذرات خنثی و باردار تجزیه می‌شوند که تمایل به واکنش با سطح مواد را دارا می‎باشند. با توجه به کاهش قیمت ابزار و ماشین‌آلات، سرازیر شدن ابزار های کوچک و قابل حمل به بازار، بهبود کیفیت ابزار به کمک تکنولوژی و کاربرد آسان تر آنها، شاید زمان مناسبی باشد که برش پلاسما را مد نظر قرار دهید. از جمله فواید برش پلاسما استفاده آسان، برش های با کیفیت بالاتر و سرعت پیشروی (travel speed) بالاتر است. 
این تکنولوژی معمولاً برای ایجاد برش ، خراش و تمیز کردن و فعال کردن فیزیکی و شیمیایی سطوح مورد استفاده قرار می‎گیرد .
برای برش انواع فلزات (مانند فولاد و ...) ، می‌توان از برش پلاسمایی استفاده کرد . در این روش و فرآیند فلزات در زخامت‎های مختلف با یک مشعل برش داده می‎شوند . این فرآیند به این صورت است که یک گاز فشرده با سرعتی بالا در مخزن تزریق می‎شود و همزمان یک قوس الکتریکی بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می‎گردد و گاز به حالت پلاسما درمی‎آید . این پلاسمای به وجود آمده حرارت کافی را برای ذوب و برش فلزات دارد . برش پلاسما فرآیندی است که از یک جت پر سرعت گازهای یونیزه شده که از روزنه تنگ‌کننده (constricting orifice) عبور می‌کنند استفاده می‌کند. گاز یونیزه شده سرعت بالا یا همان پلاسما، الکتریسیته را از مشعل دستگاه برش پلاسما به قطعه کار منتقل می­کند. پلاسما با گرم کردن قطعه کار، ماده را ذوب می‌کند. بخار پر­سرعت گاز یونیزه شده ماده مذاب را پراکنده کرده و ماده را برش می‌زند.