Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
لوله و ورق آتشخوار

لوله و ورق آتشخوار

ورق آتشخوار چیست؟

ورق و لوله آتشخوار ، آلیاژهایی هستند که امکان عبور مایعات و گازها را با درجه حرارت خیلی بالا امکان‌پذیر می‌کنند . ورق آتشخوار معمولاً به صورت رول و یا به صورت شیت تولید می‌شود . ورق آتشخوار نوعی ورق فولادی نازک است که معمولا از اسلب slab تولید می گردد. نام گذاری ورق آتشخوار به این علت می باشد که مقاومت بالایی در برابر آت و حرارت دارد. از آنجایی که این نوع ورق توانایی تحمل فشار و گرمای فراوان را دارد، در صنعت پتروشیمی به کار گرفته شده و طرفداران خود را دارد. در واقع ورق آتشخوار، نوعی ورق فولادی است که به دو صورت شیت و رول تولید و در بازار فولاد عرضه می گردد. شرکت فولاد مبارکه جز تولید کننده داخلی و کشور چین و کره جز تولیدکنندگان خارجی ورق آتشخوار محسوب می شود.

کاربرد ورق آتشخوار

ورق های آتشخوار به علت مقاومت بالا جز ورق های پر مصرف برای جابه جایی مایعات و گاز های فوق‌العاده گرم می باشد. و در صنایعی از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه بیشترین کاربرد را دارد و هنگام مواجه با بخار آب، حرارت و فشار بالا مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.  بیشترین کاربرد آن برای ساخت دیگ بخار، مخزن فشار، مبدل‌های حرارتی، کوره‌ها، جدا کننده‌ها، مخزن راکتور هسته‌ای، مخزن گاز و نفت، ذخیره سازی نفت مایع، براکت هیدرولیکی و غیره ، است .
کاربرد ورق آتشخوار در صنایعی مانند : ساخت انواع دیگ‌ها و مبدل‌های حرارتی،صنایع غذایی،نساجی،قند وشکر،نفت و غیره ، می‌باشد .
نکته : اگر لوله‌ آتشخوار نیاز به جوشکاری داشته باشد عملیات حرارتی بعد از جوشکاری باید در درجه حرارت ۵۲۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد و به مدت حداقل ۱۵ دقیقه انجام گیرد.