Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صنعت عکاسی بزرگترین مصرف‌کننده نقره

صنعت عکاسی بزرگترین مصرف‌کننده نقره

آیا می‌دانستید که صنعت عکاسی، بزرگترین مصرف‌کننده نقره بوده و از همین رو از غنی‌ترین منابع قراضه‌های قدیمی و جدید محسوب می‌شود.

بر اساس آمارهای سال‌های اخیر بخش عمده نقره از طریق بازیافت از قراضه‌ها تامین می‌شود. لازم به ذکر است که به دلایل مختلف از جمله قیمت‌ها، میزان بازیافت از قراضه‌ها در نوسان است. از دیگر دلایل مرتبط با این نوسان‌ها، تغییرات شرایط اقتصادی و فعالیت‌های ساخت و تولید است.

اکثر قراضه‌های نقره را مواد وابسته به عکاسی مانند فیلم، کاغذ و محلول‌های فرآوری و ساعت تشکیل می‌دهند. این صنعت بزرگترین مصرف‌کننده نقره بوده و از همین رو از غنی‌ترین منابع قراضه‌های قدیمی و جدید محسوب می‌شود. علاوه بر این، در اغلب کشورهای صنعتی حدود 15 – 10 درصد نقره از قراضه جواهرات و نقره‌آلات تامین می‌شود و این میزان در کشورهای مختلف بسته به درصد تولید و مصرف این محصولات بسیار متفاوت است. گروه مهم دیگری از قراضه‌های حاوی نقره شامل قراضه‌های الکترونیکی مانند صفحات مدار چاپی، اتصالات، لحیم و سایر چسب‌ها است که با گسترش روزافزون تولید و مصرف در این زمینه، اهمیت آنها به طور چشم‌گیری در حال افزایش است. سایر قراضه‌های حاوی نقره شامل کاتالیست‌های صنعتی، آلیاژها و سایر مواد حاوی نقره مانند محلول‌های آبکاری هستند. لازم به ذکر است که در دهه‌های گذشته یکی از منابع مهم دیگر سکه‌های نقره‌ای بوده است.

به دلیل ارزش بالای نقره (مشابه طلا)، بازیافت آن از منابع ثانویه با هیچ‌گونه اعمال فشار و یا ایجاد انگیزه همراه نیست. با این وجود، امروزه با توجه به مسائل زیست محیطی محدودیت‌های زیادی برای ممانعت از دورریز قراضه‌ها، باطله‌ها یا محلول‌های صنعتی با عیار پایین نقره وجود دارد. به طور کلی جغرافیای بازیافت نقره تا حد زیادی منطبق بر الگوی مصرف و موقعیت تجهیزات قابل بازیابی آن است.

تالیف: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید