Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
جوشکاری Oxy-fuel (سوخت‎گازی)

جوشکاری Oxy-fuel (سوخت‎گازی)

جوشکاری با سوخت گازی ، فرآیندی است که در آن از سوخت اکسیژن برای عملیات جوشکاری استفاده می‌کنند .

جوشکاری Oxy-fuel ، که معمولاً جوشکاری اکساسیستیلن یا جوشکاری اکسیدی یا جوشکاری گازی نامیده می‎شود از سوخت اکسیژن برای عملیات جوشکاری استفاده می‌کند .
مهندسان فرانسوی با نام ادموند فِچ و چارلز پیکاد اولین کسانی بودند که در سال 1903 برای عملیات اکسیژن استیلن اکسیژن را تولید کردند .
در این فرآیند از اکسیژن خالص به جای هوا، برای افزایش دمای شعله استفاده می‎شود تا ذوب قطعه‌ی مورد نظر (مثلاً فولاد) در یک محیطی مانند اتاق، امکان‎پذیر باشد.
Oxy-fuel یکی از قدیمی‎ترین فرآیندهای جوشکاری است. اما در دهه‎های اخیر ، به علت جوشکاری‌های مختلف و سریعتر ، کاربرد این روش رو به کاهش بوده است .البته جوشکاری با این روش هنوز برای آثار هنری فلزی در مغازه‎ها و خانه‌ها و همچنین در شرایطی که دسترسی به برق (از جمله سیم کشی یا ژنراتور قابل حمل) مشکلاتی را به وجود می‌آورد ، به کار می‌رود .
در جوشکاری به روش Oxy-fuel ، دو قطعه‌ای که باید به یکدیگر جوش بخورند ذوب می‌شوند و سپس بعد از سرد شدن به یکدیگر جوش می‌خورند . همچنین برای این عملیات از یک پرُکننده نیز استفاده می‌شود .

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید