Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
لیتیم

لیتیم

لیتیم فلزی نرم و به رنگ نقره‌ای - سفید است که از سبک‌ترین فلزات نیز به حساب می‌آید . همچنین در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد .

لیتیم یک عنصر شیمیایی با نماد Li و عدد اتمی 3 است . لیتیم یک فلز قلیایی نرم و سفید-نقره‌ای است . تحت شرایط استاندارد دما و فشار ، از سبک‌ترین فلزات و همچنین سبک‌ترین عنصر جامد است . لیتیم مانند تمام فلزات قلیایی بسیار واکنش‌پذیر و قابل اشتعال است . هنگامی که روی آن برشی ایجاد شود یک جلای فلزی را نشان می‌دهد ، اما با رطوب هوا سریعاً واکنش نشان می‌دهد و به رنگ خاکستری و نقره‌ای تیره ، سپس سیاه تبدیل می‌شود . فلز لیتیم به طور خالص و طبیعی در طبیعت وجود ندارد ، بلکه تنها در ترکیباتی (معمولاً یونیک) ، مانند مواد معدنی پگماتیت که بعدها منبع اصلی لیتیم بودند ، وجود دارند . با توجه به حلالیت آن به عنوان یک یون ، در آب‌های اقیانوس نیز وجود دارد و معمولاً از آب نمک‌ها به دست می‌آید . فلز لیتیم از طریق مخلوطی از کلرید لیتیم و کلرید پتاسیم الکترولیتی جدا شده است .
لیتیم و ترکیبات آن چندین کاربرد صنعتی دارند ، از جمله کاربرد آنها در صنعت شیشه و سرامیک مقاوم در برابر حرارت است ، روغن‌های گریس لیتیم ، افزودنی‌های شار برای آهن ، فولاد و آلومینیوم ، باتری‌های لیتیم و باتری‌های لیتیم یونی ، است . این موارد مصرف بیش از سه چهارم تولید لیتیم را به خود اختصاص داده‌اند .
همچنین قابل ذکر است که نمک‌های لیتیمی به عنوان یک داروی مقاوم برای درمان اختلال دوقطبی(یک اختلال روانی) در انسان مفید هستند .

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید