Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
لاینر آسیا و لیفتر آسیا چیست و چه کاربردی دارند؟

لاینر آسیا و لیفتر آسیا چیست و چه کاربردی دارند؟

لاینر یا آستر آسیا چیست و چه کاربردی دارد؟

لاینرها یا آسترهای آسیا، به منظور جلوگیری از سایش پوسته آسیا نصب می‌شوند. برحسب کارکرد، انواع مختلفی از لاینرها با اشکال و پروفیل‌های مختلف وجود دارند.

لاینرهای آسیاهای میله‌ای و گلوله‌ای

لاینرهای آسیاهای گلوله‌ای و میله‌ای، اغلب به صورت یک سری امواج موازی هستند. این موج‌ها ممکن است از جنس لاستیک یا آلیاژهای فولاد باشند. چون بیشترین حرکت شارژ آسیا شامل بلند شدن یا به طرف پایین غلطیدن بستری از گلوله‌ها می‌باشد، نیروهای ضربه‌ای روی بدنه آسیا زیاد نبوده و لاینرهای لاستیکی در اغلب آسیاهای گلوله‌ای مورد مصرف می‌باشند. بجز برای آسیاهای خیلی بزرگ (قطر بیش از 5/5 متر) با واسطه خردایش درشت (بزرگتر از 75 میلیمتر).

لاینرهای آسیاهای خودشکن و نیمه‌خودشکن

برای حفاظت از پوسته فولادی آسیا در مقابل ضربه‌های گلوله‌های فلزی و سنگ، که منجر به فرسایش سریع آن می‌شود، دیواره داخلی آسیا با مواد مقاوم در برابر سایش که معمولا فولاد یا لاستیک و یا لاستیک همراه فولاد می‌باشد، پوشانده شده است. گرید انتخابی فولاد یا لاستیک، به نوع خوراک و شرایط خردایش آسیا بستگی دارد؛ برای مثال، در آسیاهای خودشکن از لاینر فولادی استفاده می‌شود که سخت است و در مقابل سایش، مقاومت خوبی دارد، اما مقاومت کمتری در مقابل ضربه‌های با انرژی زیاد از خود نشان می‌دهد. در آسیاهای نیمه‌خودشکن، به علت وجود گلوله‌های فولادی با قطر 150 میلیمتر، مقاومت در مقابل ضربه‌های با انرژی زیاد ضرورت دارد؛ بنابراین فولادی با سختی کمتر اما با دوام یا چقرمگی بیشتر مورد نیاز است.

لیفتر آسیا چیست و چه کاربردی دارد؟

لیفترها در آسیاها، باعث بلند کردن و بالا بردن مواد در اثر گردش آسیا می‌شوند. بدون وجود لیفتر، مواد داخل آسیا تمایل دارند در مقابل لاینرها لغزیده و فقط کمی بالا روند که باعث سایش سریع می‌گردد. چنین اثری را می‌توان در هنگام کار با لاینرهای خیلی فرسوده و سایش یافته مشاهده کرد، بنابراین تعویض لیفترهای فرسایش یافته الزامی است.

طرح‌های بسیار مختلفی از لیفتر و لاینر وجود دارد و نوع انتخابی بیشتر به تجربه کاری در معادن بستگی دارد.

عملکرد لیفتر-لاینرها با گذشت زمان و فرسایش تغییر می‌کند. هرچند بسیاری از طرح‌های لیفترها عملکردهای مشابهی دارند، اما شرکت‌های تولیدکننده باید توجه داشته باشند که، طراحی ضعیف می‌تواند اثر بسیار بدی روی عملکرد آسیا داشته باشد؛ مثلا لیفترهایی که بسیار بلند یا کوتاه هستند و یا اینکه خیلی دور از یکدیگر و یا خیلی نزدیک به هم وصل شده باشند.