Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
راه‌اندازی معدن مس و طلا در مسجدداغی جلفا

راه‌اندازی معدن مس و طلا در مسجدداغی جلفا

نماینده مرند و جلفا در مجلس از اختصاص 2500 میلیارد ریال بودجه از محل رودخانه‌‏های مرزی به هادی‌شهر خبر داد و گفت: معدن مس و طلای مسجدداغی جلفا به زودی راه‏‌اندازی می‏‌شود.

درحالی‌که کل بودجه شهرستان جلفا 60 میلیارد ریال بوده و در 10 سال گذشته 570 میلیارد ریال برای طرح آب ارس و دشت هادیشهر اختصاص یافته بود، با لطف مقام معظم رهبری، امسال این رقم 40 برابر شده است.

اختصاص دو هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد ارس برای طرح‌های مختلف عمرانی، زیربنایی، انرژی، حمل‌ونقل و سایر زمینه‏ها موجب شده جلفا چهره‏ای بسیار متفاوت نسبت به شهرهای دیگر داشته باشد.

با وجود مشکل قانونی برای اختصاص بودجه ملی به طرح‌های عمرانی و راهسازی بین مناطق منفصل در مناطق آزاد و الحاق هادیشهر، هرزندات، ایری و سیه‌رود به ارس، تامین بودجه این طرح‌ها برعهده سازمان منطقه آزاد ارس خواهدبود.

وی در ادامه بر  پیمانکار معدن مسجد داغی با برنده شدن در مزایده این طرح، مشخص شده و باید با همکاری همه دستگاه‏های اجرایی شاهد رونق بیش از پیش فعالیت‏های اقتصادی و اشتغالزایی در این منطقه باشیم.

ذخیره قطعی مس معدن مس مسجد داغی 80 میلیون تن با عیار 42/ 0 درصد است. ذخیره احتمالی این معدن نیز 125 میلیون تن با عیار 23/ 0 درصد برآورد می‏شود.

میزان ذخیره طلای احتمالی این معدن نیز 9میلیون تن با عیار 44/ 0 ppm است و ذخیره احتمالی آن نیز 11میلیون تن با عیار 21/ 0 ppm خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جشنواره اعلام کرد: منطقه آزاد ارس با وجود نیازهای اصلی برای توسعه صنعت کشاورزی و موقعیت جغرافیایی منحصربه‏فرد، ظرفیت تصاحب بازار کشاورزی روسیه را دارد.

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید