Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پاتیل در متالورژی

پاتیل در متالورژی

پاتیل در متالورژی ، به ظرفی اطلاق می‎شود که برای انتقال و ریختن فلزات مذاب از آن استفاده می‎شود .

در متالوژی،  پاتیل یک ظرف مورد استفاده برای انتقال و ریختن فلزات مذاب است. پاتیل‌ها اغلب در ریخته‎گری استفاده می‎شود و تعدای از ظرف‌های کوچک را حمل می‎کنند که شباهتی به ظرف‎های آشپزخانه دارند وظرف‌های کوچک دارای 20 کیلوگرم (44 پوند) و ظرف‌های بزرگ دارای 330 تن وزن می باشند. بسیاری از ریخته‎گری‎های غیرآهنی برای انتقال و ریختن فلز مذاب از ظرف‌های مخصوص ذوب سرامیکی استفاده می‎کنند که می‎توانند از همین پاتیل‌ها نیز استفاده کنند .

زمانی که مواد مذاب از کوره یا پاتیل به داخل قالب‌ها ریخته می‎شود در اصلاح به این عملیات بارریزی یا مذاب‌ریزی گفته می‎شود .

مرسوم‌ترین روش بارریزی ریختن ثقلی مذاب توسط پاتیل است. گاه نیروی ثقل برای پرکردن قالب کافی نیست و علاوه بر آن از نیروی گریز از مرکز هم استفاده می‌شود. تصفیه فولاد در پاتیل به قدمت استفاده از پاتیلها در فولادسازی می رسد.

مهمترین اهدافی که در تصفیه پاتیلی برای فولاد مذاب دنبال می شود عبارتند از : گوگردزدایی، اکسیژن زدایی، آلیاژسازی و نیز کنترل شکل آخال. متالورژی پاتیل

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید