Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
برنج‌های بازرگانی و صنعتی

برنج‌های بازرگانی و صنعتی

برنج‌های بازرگانی بر حسب میزان روی محتوی به سه دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه توضیحات بیشتری در این مبحث ارائه خواهیم داد.

اگرچه انواع برنج‌هایی که در صنایع مختلف بکار می‌روند زیاد است، لیکن از لحاظ بازرگانی برنج‌ها را بر حسب مقدار روی محتوی به سه دسته می‌توان تقسیم نمود:

برنج‌های 30 درصد روی

برنج‌های محتوی 30 درصد روی قسمت اعظم این آلیاژ را تشکیل می‌دهند و تماما از عضو متشکله آلفا به وجود آمده و دارای خواص تورق و مفتول شدن عالی است، همچنین می‌توان به سهولت بر روی آنها کار سرد انجام داد و در درجات پایین گرما نورد کرده از درون آنها حدیده کشید و لوله ساخت.

به همین جهت تمام لوله‌های دستگاه تقطیر نفت و همچنین پوکه فشنگ و ورق‌های برنجی را که در ساختمان قسمت‌های مختلف کشتی و قایق‌ها به کار می‌رود، از برنج 70% مس و 30% روی می‌باشند.

در بعضی موارد برای اینکه مقاومت برنج در برابر اثرات آب شور دریاها زیاد شود، قدری قلع به برنج اضافه می‌کنند و از روی آن به نسبتی که داده شده می‌کاهند.

برنج‌های 33 درصد روی

برنج‌های محتوی 33 درصد روی را بیشتر برای کارهای ریخته‌گری برنجی بکار می‌برند.

برنج‌های 40 درصد روی

برنج‌های محتوی 40% روی را بیشتر در ساختن قطعات صنعتی و مهندسی مثل قطعات مختلف راه‌آهن، کشتی، لوله‌های توپ و پروانه‌های کشتی به کار می‌برند.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید