Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازیابی فلزات سنگین از سرباره تولید روی

بازیابی فلزات سنگین از سرباره تولید روی

متال آنلاین در این مقاله روش بازیابی فلزات سنگین را از از سرباره تولید روی تشریح خواهد کرد.

سرباره روی از فرآیند تولید روی و سرب حاصل می‌شود و حاوی حدود 3 درصد روی و مقدار قابل  توجهی از عناصر سرب، ایندیم و ژرمانیم است. امروزه این سرباره فرآوری بیشتری نشده و برای زیرسازی آسفالت در راه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ممکن است به عنوان مواد خام سیمان فروخته شده یا دفن گردد. علی‌رغم مقدار کم فلزات موجود در سرباره، این مواد قابلیت استخراج مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از فلزات باقی مانده و به ویژه عناصر کمیاب‌تر مانند ایندیم و ژرمانیم را دارند. علاوه بر این، حذف این فلزات و سرب و روی باقی مانده سبب می‌شود تا از جنبه زیست محیطی نیز این سرباره‌ها قابل اطمینان گردند. برای بازیابی فلزات از این سرباره، در عمل چندین فرآیند صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همه آنها بر اساس احیا بوده و سبب انتقال روی و سرب از سرباره تصفیه سرب به فاز گازی می‌شود.

روش دیگری نیز برای بازیابی فلزات از سرباره ارائه شده است. در این فرآیند واکنش‌های اکسایش و کاهش انجام شده و اتم فلزی بر روی کاتد فلزی می‌نشیند. در صورتی که فعالیت عناصر فلزی مورد نظر کم و فعالیت عناصر نامطلوب زیاد باشد، استفاده از فلزی ارزان مانند مس به عنوان گیرنده فلز برای استخراج عناصر ناچیز ضرورت می‌یابد. ماهیت یونی مذاب سرباره امکان الکتریکی فلزات از سرباره را فراهم می‌سازد. مجموعه بوته مورد استفاده در شکل زیر نشان داده شده است. این بوته از جنس خاک نسوز با ترکیب 36 درصد AL2O3  و 57 درصد SiO2 همراه با Fe2O3 و TiO2 است.

بازیابی فلزات سنگین از سرباره تولید روی

تالیف:پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید