Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تولید جهانی طلا بر اساس کشور

تولید جهانی طلا بر اساس کشور

تولید جهانی طلا بر اساس کشور

اگرچه روش استخراج طلا هزاران سال است که وجود داشته است، تخمین زده می شود که تقریباً 86 درصد از کل طلای سطح زمین در 200 سال گذشته استخراج شده است. با استفاده از تکنیک‌های معادن مدرن که تولید در مقیاس بزرگ را ممکن می‌سازد، تولید جهانی طلا از دهه 1800 به‌طور تصاعدی رشد کرده است.
اینفوگرافیک زیر، تولید جهانی طلا را به تفکیک کشورها از سال 1820 تا 2022 به تصویر می کشد، و نشان می‌دهد که چگونه استخراج طلا در طول زمان به طور فزاینده‌ای جهانی شده است.


شناخته شده ترین هجوم طلا در تاریخ مدرن در کالیفرنیا در سال 1848 رخ داد، زمانی که جیمز مارشال طلا را در دره ساکرامنتو کشف کرد. با انتشار اخبار، هزاران مهاجر به کالیفرنیا در جستجوی طلا هجوم آوردند و تا سال 1855، معدنچیان حدود 2 میلیارد دلار طلا استخراج کردند. ایالات متحده، استرالیا و روسیه تا دهه 1890 سه تولیدکننده بزرگ طلا بودند (به جای یکدیگر). سپس، آفریقای جنوبی به لطف اکتشاف عظیم در حوضه ویتواترزاند ، که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین میدان های طلای جهان شناخته می شود، سکان هدایت را در دست گرفت.
تولید سالانه طلای آفریقای جنوبی در سال 1970 با 1002 تن به اوج خود رسید که بیشترین مقدار طلای تولید شده توسط هر کشور در یک سال است.
با افزایش قیمت طلا از دهه 1980، تولید جهانی طلا به طور فزاینده ای گسترده شده است. تا سال 2007، چین بزرگترین کشور تولید کننده طلا در جهان بود و امروزه مقدار قابل توجهی طلا در بیش از 40 کشور استخراج می شود.

برترین کشورهای تولید کننده طلا در سال 2022
حدود 31 درصد از تولید طلای جهان در سال 2022 از سه کشور چین، روسیه و استرالیا بوده است که هر کدام بیش از 300 تن از این فلز گرانبها را تولید می کنند.


کشورهای آمریکای شمالی کانادا، ایالات متحده و مکزیک شش تولیدکننده برتر طلا را تکمیل می کنند که مجموعاً 16 درصد از کل طلای جهانی را تشکیل می دهند. ایالت نوادا به تنهایی 72 درصد از تولید ایالات متحده را به خود اختصاص داده است و میزبان بزرگترین مجتمع معدن طلای جهان (شامل شش معدن) متعلق به معادن طلای نوادا است. در همین حال، آفریقای جنوبی 110 تن طلا در سال 2022 تولید کرد که در مقایسه با تولید 430 تنی خود در سال 2000، 74 درصد کاهش داشت. به گفته طلای جهانی ، این کاهش بلندمدت نتیجه تعطیلی معادن، دارایی های در حال سررسید و درگیری های صنعتی است. شورا .
جالب توجه است که دو تولیدکننده کوچکتر طلا در فهرست، ازبکستان و اندونزی، به ترتیب میزبان دومین و سومین عملیات استخراج طلا در جهان هستند. قیمت طلا در حدود 1900 تا 2000 دلار در هر اونس نزدیک به بالاترین سطح تاریخ بوده است . برای شرکت‌های معدنی، قیمت‌های بالاتر طلا می‌تواند به معنای سود بیشتر در هر اونس باشد، اگر هزینه‌ها تحت تأثیر قرار نگیرد.
بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، انتظار می رود تولید طلای استخراج شده در سال 2023 افزایش یابد و می تواند از رکورد ثبت شده در سال 2018 (3300 تن) فراتر رود که در نتیجه توسعه پروژه های موجود در آمریکای شمالی رهبری می شود. در صورت ادامه افزایش قیمت طلا، احتمال رکورد تولید معدن می تواند بیشتر باشد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید