Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید












ویژگی‌های آلومینیوم

ویژگی‌های آلومینیوم

آلومینیوم و ویژگی های آن

پس از آهن ، آلومینیوم در حال حاضر دومین فلز گسترده‌ی مورد استفاده در جهان است. خواص آلومینیوم عبارت است از: چگالی پایین و در نتیجه وزن کم ، استحکام بالا ، انعطاف پذیری بالا، ماشینکاری آسان ، مقاوم در برابر خوردگی و هدایت حرارتی و الکتریکی خوب . از ویژگی‌های مهم دیگر آلومینیوم بازیافت آسان آن است .

ویژگی‌های آلومینیوم

از خواص شناخته شده و منحصر به فرد آلومینیوم سبک بودن آن است بدون آن که بر روی قدرت خود تأثیر بگذارد . آلیاژهای آلومینیوم معمولا دارای مقاومت‌های کششی بین 70 و 700 مگاپاسکال است . محدوده برای آلیاژهای مورد استفاده در اکستروژن 150 - 300 مگاپاسکال است. بر خلاف بسیاری از انواع فولاد ، آلومینیوم در حرارت پایین شکننده و قابل تبدیل نیست و در عوض، قدرتش افزایش پیدا می‌کند . در درجه حرارت بالا ، مقاومت آلومینیوم کاهش می‌یابد. در درجه حرارتی به طور مداوم بالاتر از 100 درجه سانتی گراد، قدرت به حدی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و تضعیف می‌شود که باید این مطلب به طور اخص در نظر گرفته شود . در مقایسه با دیگر فلزات، آلومینیوم دارای ضریب نسبتا زیادی از انبساط خطی است . آلومینیوم از فلزاتی است که به دلیل خواص‌اش در ماشین‌کاری کاربردهای فراوان دارد . کاربردهایی از قبیل : فرز، دریل، برش، پانچ و غیره . انعطاف پذیری برتر آلومینیوم برای اکستروژن ضروری است . با فلز گرم و یا سرد ، این ویژگی نیز منجر به کاربرد آن در رول فویل و نوار شده است . آلومینیوم یک هادی بسیار خوب گرما و برق است . یک هادی آلومینیوم به اندازه نیمی از یک هادی مس رسانای برق و گرما است . از ویژگی‌های دیگر آلومینیوم اتصال آسان آن با دیگر نمایه‌های طراحی است . مانند : جوشکاری فیوژن، ساییدن جوشکاری ، چسب زدن ، پیچیدن نوار و انواعی دیگر از این نمونه‌ها .
یکی دیگر از خواص آلومینیوم قدرت انعکاس آن است . هم برای نور مرئی و هم گرما . آلومینیوم با اکسیژن موجود در هوا واکنش نشان داده و تشکیل یک لایه بسیار نازک از اکسید را ‌می دهد . این لایه متراکم است و در برابر خوردگی حفاظت و مقاومت بسیار خوبی را فراهم می‌کند .