Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اکستروژن و نورد گرم و سرد

اکستروژن و نورد گرم و سرد

اکستروژن و نورد گرم و سرد هر دو فرآیندی برای ساخت و شکل‌دهی انواع متنوعی از فلزات هستند . این روش‌ها به ویژه در تولید اجزای پیچیده کاربرد فراوان دارد .

نورد گرم و سرد
به طور کلی ، "نورد" یک فرایند است که از دو روش برای تشکیل مواد استفاده می‌کند. بر اساس درجه حرارت مورد استفاده در فلزات ، دو تکنیک نورد ، نورد گرم و نورد سرد وجود دارد .
اگر دمایی بالاتر از دمای بلوری شدن فلز باشد ، به اصطلاح فرآیند نورد گرم نامیده می‌شود . در غیر این صورت آن را نورد سرد می‌نامند.
در نورد گرم ، فولاد به چند صورت حرارت داده می‌شود . نورد گرم، از مهمترین فن‌آوری‌های تولید پروفیل فولادی است . بسته به نوع مواد خام ، شکل مورد نظر، خواص مکانیکی و جنبه سطح ، فرآیند نورد گرم به عنوان یک روش تولید مناسب و مقرون به صرفه در نظر گرفته می‌شود . نورد سرد می‌تواند قدرت مواد را افزایش دهد و سطح کیفیت کار پایانی را بهبود بخشد.
اکستروژن
اکستروژن یک فرآیند برای تولید اجزایی است که از طریق فشار از قالب و مقطع مورد نظر عبور داده می‌شود . در اکستروژن نیز دو روش وجود دارد : اکستروژن داغ (که در تولید آلومینیوم، مس و دیگر فلزات غیر آهنی ، لوله ها و پروفیل‌ها ، کاربرد فراوان دارد) و اکستروژن سرد ( که برای تولید مخصوص لوله و پروفیل کاربرد دارد ).

ادامه مطلب

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید