Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فرآیند ذوب مس (بخش آخر)

فرآیند ذوب مس (بخش آخر)

با متال آنلاین همراه باشید تا چند مرحله پایانی فرآیند ذوب مس را فراگیرید.

یکی از نکات مهمی که در این مرحله از اهمیت ویژه‌ای برخودار است، وجود شن و خاک در اطراف کوره‌ ریخته‌گری است. زیرا اگر مواد مذاب روی آنها ریخته شود قابلیت جذب بالایی دارند و مواد مذاب را جذب می‌کنند، اما اگر بجای شن و ماسه از ماده‌ای مثل بتن استفاده کنید در صورت ریختن مواد مذاب روی آن ممکن است که منفجر شود.

حالا نوبت آن است که ظرف مخصوص ریخته‌گری را در کوره قرار دهید و سرپوش را بگذارید. حتما اطمینان حاصل کنید که ظرف خیس نباشد یا مواد اضافی به آن نچسبیده باشد، زیرا اگر ظرف خیس باشد یا مواد اضافی به آن چسبیده باشد ممکن است که انفجار ایجاد کند.

بعد از آنکه تمام نکات ایمنی را رعایت کردید و ظرف مخصوص ریخته‌گری را درست سر جای خودش قرار دادید نوبت آن است که گاز پروپان را روشن کنید.

زمانی که گاز پروپان روشن شد، روشنایی و حرارت آن را از داخل کوره مشاهده می‌کنید.

بعد از گذر از مراحل بالا قطعات مسی که قصد ذوب آنها را دارید داخل ظرف مخصوص ریخته‌گری بریزید. در این مرحله حتما باید دستکش‌های مخصوص ضد حرارت و ماسک صورت داشته باشید. در ضمن حجم موادی که در ظرف می‌ریزید باید با اندازه ظرف هماهنگی داشته باشد تا زمانی که فلزات ذوب شدند از داخل ظرف سرریز نکنند.

بعد از آنکه فلزات را در ظرف ریختید، نوبت آن است که دمای داخل کوره را اندازه‌گیری کنید. مس در دمای 1981 درجه فارنهایت ذوب می‌شود. برای اندازه‌گیری اینکه آیا کوره شما به اندازه کافی داغ است یا نه، باید از پروب ترموکوپل که در درجه حرارت بالا مقاوم است استفاده کنید.

در آخر، نوبت آن است که مواد ذوب شده را به قالب مورد نظر انتقال دهید. در این مرحله زمانی که فلزات ذوب شدند با استفاده از یک انبر ظرف مخصوص ریخته‌گری را برداشته و به قالب مورد نظر انتقال دهید. توجه داشته باشید که حتما نکات ایمنی مثل پوشش مناسب برای کف (برای پیشگیری از انفجار)، را رعایت کنید.

ترجمه و تالیف : پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید