Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مهار ویروس کرونا با مس

مهار ویروس کرونا با مس

آیا می‌دانستید برای مهار ویروس کرونا می‌توانید از مس استفاده کنید؟

به گزارش متال آنلاین، متخصصی به نام مهندس بایرون کندی در حال تحقیق بر روی دستگاهی است که یک لایه مس را بر روی دستگیره درب اسپری می‌کند. این پژوهش با هدف استفاده از خواص ضد ویروسی این فلز برای مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است.

مهندس بایرون کندی موسس شرکت Spee3D است که به عنوان تولیدکننده چاپگرهای سه بعدی برای مس و آلومینیوم شناخته می‌شود.

وی در خصوص پژوهش خود گفته است که:

"سال 2020 با این بیماری واگیردار شروع شد. ما در مورد خاصیت ضد میکروبی مس می دانیم، بنابراین فکر کردیم که آیا می‌توانیم کاری انجام دهیم، آیا می‌توانیم به این شرایط کمک کنیم؟"

از مدت‌ها قبل قدرت ضدعفونی‌کنندگی مس شناخته شده بود و خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی آن نیز توسط مطالعات علمی تایید شد.

نتایج آزمایشات و بررسی‌های صورت گرفته نشان داده است که ویروس کرونا بین حدودا 4 تا 5 ساعت بر روی سطوح مسی می‌تواند زنده بماند. در حالی که این ویروس بر روی سطوح پلاستیکی و یا فولاد ضد زنگ بین 2 تا 3 روز زنده می‌ماند.

بنابراین در این بحران استفاده از سطوح مسی برای مهار هر چه سریعتر این ویروس می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. از این رو Spee3D در حال تنظیم مجدد برخی از دستگاه‌های خود است تا بتواند یک لایه از مس، بر روی سطوحی مثل دستگیره درب اعمال کند.

بسیاری از شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که برای استفاده از این فناوری در راستای ایمن‌تر کردن محل کار خود بسیار هیجان‌زده هستند.

مهندس بایرون کندی گفته است که در راستای اجرای هدف خود با چندین کمپانی معدنی بزرگ و تولیدکننده دستگیره درب در مورد کاربرد و برنامه‌های دیگر صحبت کرده است.

با کاربرد تجهیزات مسی به ویژه در اماکن عمومی بدون شک می‌توان قدم بزرگی در راستای مهار این ویروس و ویروس‌های دیگر برداشت.

همچنین خاطر نشان می‌کنیم که این انتظار نیز وجود دارد که با افزایش‌های کاربرد مس به ویژه در راستای نیل به این هدف، بازار مس با افزایش تقاضا مواجه خواهد شد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید