Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کاربرد کاتالیزور مس در تولید سوخت‌های مفید

کاربرد کاتالیزور مس در تولید سوخت‌های مفید

کاتالیزور مس به طور مؤثر CO2 را به سوخت‌های مفید تبدیل می‌کند.

به گزارش متال آنلاین، محققان دانشگاه براون (Brown)، برای تنظیم دقیق یک کاتالیزور مس برای تولید کارآمد هیدروکربن‌های پیچیده، معروف به محصولات C2-پلاس(C2-plus) از CO2 راهی یافتند.

در مطلبی که در مجله ارتباطات طبیعت (Nature Communications) منتشر شده است، دانشمندان از یک کاتالیزور که می‌تواند ترکیبات C2-پلاس را به همراه 72% بهره‌وری فارادائی تولید کند، خبر داده‌اند.

نکته: بهره‌وری فارادائی، بهره‌وری انتقال بار در یک سیستم تسهیل‌کننده که یک واکنش الکتروشیمیایی را ایجاد می‌کند توصیف می‌کند.

به گفته این دانشمندان بهره‌وری این کاتالیزور به مراتب بهتر از دیگر کاتالیزورهایی است که پیش از این برای واکنش‌های C2-پلاس (C2-plus) وجود داشت.

آنها همچنین اظهار کرده‌اند که فرایند آماده‌سازی می‌تواند به راحتی در سطح صنعتی انجام گیرد و این باعث می‌شود پتانسیل کاتالیزور جدید برای استفاده در اقدامات بازیافت CO2 در مقیاس بزرگ فراهم شود.

محققان می‌گویند، سرانجام، چنین کاتالیزوری می‌تواند به بازیافت گسترده CO2، به عنوان مثال، در سایت‌های معدن، نیروگاه‌ها و سایر تاسیسات صنعتی کمک کند، سپس آن را به سایر ترکیبات مفید کربن تبدیل کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید