Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کویل و ورق برنجی

کویل و ورق برنجی

کویل برنجی چیست؟

کویل برنج و کویل فنری برنج یکی از اولین فلزاتی است که توسط انسان کشف شده است. از زمان کشف ورق برنج و فروش ورق برنج حدود ۳۵۰۰ سال می گذرد ورق برنج برای اهداف تجاری بسیاری کاربرد دارد. در درجه اول برای ساخت زیورآلات، که می توان با ذوب کردن کویل برنج و کمی نوآوری در کنار ورق مس و ورق برنز می توان بهترین اقلام را ساخت اگر بخواهیم مثالی بزنیم میشه گفت سکه ها و مجسمه ها و ابزارآلات موسیقی از کویل برنج ساخته می شوند. برنج، آلیاژی است از مس و روی که با تغییر نسبت‌های روی و مس آن می‌توان طیف وسیعی از برنج‌ها با ویژگی‌های مختلف را ایجاد کرد. برنج همچنین آلیاژی است که می‌توان آن را برای سطوح قابل لمس در مکان‌های عمومی به کار کاربرد، چراکه حاوی آلیاژ مس است و مس نیز خاصیت ضد میکروبی دارد. این آلیاژ همچنین انعطاف‌پذیری بالایی دارد، چکش‌خوار است، سختی پایینی دارد و زمان زیادی لازم دارد تا اکسید شود.

کویل و ورق برنجی، آلیاژهایی از برنج هستند که به شکل کویل و یا ورق ساخته می‌شوند. به طور کلی ورق و کویل برنجی را به سه‌ دسته طبقه‌بندی می‌کنند:

برنج فنری: این آلیاژ بسیار سخت است، معمولا به شکل کویل است و در صنایعی مثل صنعت برق استفاده می‌شوند.

برنج نیمه سخت: این آلیاژ انعطاف پذیری پایینی دارد، نیمه سخت است و معمولا به شکل ورق است.

برنج نرم : همانطور که از نام آن پیداست این آلیاژ بسیار نرم و انعطاف‌پذیر است و هم به صورت ورق و هم به صورت کویل، در بازار موجود هستند.

به دلیل ویژگی‌هایی که آلیاژ برنج دارد، کاربردهای کویل و ورق برنجی بسیار وسیع است. از جمله این کاربردها می‌توان به کاربرد آن در صنعت موسیقی برای ساخت ابزارآلات، در صنعت ساختمان برای ساخت سیم‌ها، لوله‌ها، وسایل تزئینی، آسانسور و غیره و صدها کاربرد صنعتی دیگر از جمله ماشین آلات یاتاقان و ... اشاره کرد.

چرا کویل برنج را به انواع دیگر فلز ترجیح می دهند

ورق برنج برای بسیاری از سازندگان به دلیل خواص آن بسیار مفید است. ورق برنج در مقایسه با روی و برنز بیشتر قابل انعطاف است. همچنین دارای ضریب انبساط حرارتی بالا، نقطه ذوب آن را تا ۹۰۰-۹۴۰ درجه سانتیگراد کاهش می دهد. از آنجا که آلیاژ برنج از دو فلز ساخته شده است که بسیار مقاوم در برابر خوردگی هستند، انتظار می رود که دارای خواص مشابهی باشند.
کسانی که به دنبال یک راه حل سازگار با محیط زیست برای پروژه های فلزکاری خود هستند، باید از رول برنج استفاده کنند. اکثر محصولات برنجی، به ویژه جعبه های لوله برنجی، دارای ویژگی مغناطیسی فراوانی هستند که باعث می شود آنها را از فلزات دیگر جدا سازند.

  • تاریخ: یکشنبه 25 مهر 1400 - 11:26
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 957