Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
انتخاب مس مناسب در جوشکاری(بخش دوم)

انتخاب مس مناسب در جوشکاری(بخش دوم)

از اصولی که در جوشکاری مس باید به آن توجه شود انتخاب فلز مناسب برای انجام عملیات جوشکاری است.

اجتناب از انتخاب مس رنگ شده

نکته‌ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که مسی را که برای جوشکاری استفاده می‌کنید نباید رنگ خورده یا کثیف باشد. برای جوشکاری فقط باید از فلز تمیز استفاده کنید.

اگر یک فلز نقاشی شده یا با ماده خاصی پوشانده شده هرگز آن را جوش ندهید مگر اینکه آنها را به درستی تمیز و پاک کنید. زیرا این فلزات می‌توانند دود و گاز زیادی ایجاد کنند.  این دود می‌تواند بسیار خطرناک باشد و جان شما را به خطر بیاندازد.

اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید یک مس رنگ شده یا اندود شده را جوش بزنید، حتما مراقبت تهویه مناسب هوا باشید. سعی کنید در هوای آزاد این عملیات را انجام دهید و از یک ماسک استفاده کنید.

مس درست را انتخاب کنید

برای جوش مس، سعی کنید از مسی که بدون اکسیژن و یا دی‌اکسید شده است استفاده کنید.

مس بدون اکسیژن اجازه می‌دهد تا مس بعد از عملیات جوشکاری همچنان رنگ برنز اصلی‌اش را حفظ کند و مانع اکسیداسیون گردد. این آلیاژ به طور کلی کمتر از ۰.۰۲ % اکسیژن دارد.

مس دی‌اکسید شده حاوی مقادیر کمی از اکسیژن است، اما 0.05% فسفات و 0.05% آرسنیک دارد، که می‌توانند در عملیات جوش منجر به تولید گاز شوند. مس بدون اکسیژن عموما در دسترس است و به راحتی جوش می‌خورد.

اجتناب از جوش آلیاژهای مس

آلیاژهای مس می‌توانند تحت عملیات جوشکاری قرار بگیرند اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که جوشکاری هر آلیاژی متفاوت از دیگری است.

یک ناخالصی می‌تواند، نسبیت‌های متفاوتی در ویژگی‌های حرارتی و الکتریکی یک آلیاژ ایجاد کند.

آلیاژهای مس تنها باید توسط یک جوشکار با تجربه بالا مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان مثال، به آلیاژ مس – روی نگاه کنید. روی قابلیت جوشکاری مس را کاهش می‌دهد. همچنین این آلیاژ دارای درجه حرارت جوش پایینی است که می‌تواند منجر به بوجود آمدن بخارهای سمی در عملیات جوش شود.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید