Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
برجام گره‌گشای مشکل صادرات شرکت مس

برجام گره‌گشای مشکل صادرات شرکت مس

در حال حاضر با یک برنامه مشخص برنامه صادرات شرکت انجام می‌شود که تقریباً تولید هر ماه بعد از تامین بازار داخل به خارج از کشور صادر می‌شود

در اواخر سال گذشته موفق شدیم برنامه فروش تمامی محصولاتی را که در انبار داشتیم طراحی کنیم و به فروش برسانیم.

محصولاتمان را به کشورهای اروپایی، چین، عمان، ترکیه، امارات به فروش رساندیم به‌طوری‌ که در حال حاضر با توجه به برنامه‌ای که پیش‌بینی‌شده در ابتدا با تولیداتمان نیاز بازار داخل را مرتفع می‌کنیم و مازادش را با همین قراردادهای یک‌ساله‌ای که بستیم صادر می‌کنیم.

بازارنوی با اشاره به برنامه فروش محصولات شرکت برای سال 2017 گفت: در حال حاضر برای سال 2017 در حال مذاکره هستیم که قبل از پایان 2016 امیدواریم برنامه فروش سال آینده میلادی را نهایی کنیم و قراردادهایمان را با کشورهای طرف معامله‌مان ببندیم.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس با بیان اینکه برجام با فراهم کردن امکان فروش محصولات شرکت باعث شد تا بخشی زیادی از بدهی‌های شرکت تسویه شود گفت: پس از برجام وجوه برگشتی از فروش محصولات شرکت مس که در انبار باقی‌مانده بود بخشی از آن صرف بازپرداخت بدهی‌های جاری شرکت شد و بیش از 1000 میلیارد تومان از بدهی‌های جاری شرکت را کم کرد.

بخشی دیگر از این وجوه با یک برنامه مشخص صرف انجام پروژه‌هایی که درصد تکمیل بالایی داشتند شد و تعدادی از این پروژه‌ها در حال فعال شدن هستند و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

یکی دیگر از اقدامات خوبی که در سال گذشته انجام شد پیگیری در ارتباط با بدهی‌های گذشته دولت بود. شرکت هر ساله باید بابت برداشت از معادن حقی را به دولت پرداخت می‌کرد که در سال‌های گذشته به دلایل مختلف ازجمله نقدینگی امکان پرداختش درموعد مقرر میسر نبود.

شرکت توانست به خاطر حل مشکلات زیست محیطی و اجتماعی در منطقه کرمان مصوبه‌ای از هیئت محترم وزیران بگیرد و بدهی‌هایش را به دولت از بابت حق برداشت از معادن استمهال کند تا از محل وجوه آن کارخانه‌های اسید سرچشمه و خاتون‌آباد با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی احداث شود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت مس در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: شرکت مس در سال گذشته در راستای اقتصاد مقاومتی سعی داشت که در حد امکان بیشتر مواد و قطعات موردنیازش را از بخش‌های داخلی تهیه کند تا از این طریق بتواند بخشی از قیمت تمام‌شده محصولاتش را در سال 1394 کاهش دهد.

در این راستا بحث اقتصاد مقاومتی را شروع کردیم و حتی‌المقدور سیاست شرکت را بر این قرار دادیم که تمام قطعات موردنیاز خطوط تولید از داخل ایران مخصوصاً از استان‌هایی کرمان و آذربایجان تهیه شود و ترجیحا آن مواد و قطعاتی که امکان ساختش در داخل نباشد از خارج تهیه می‌کنیم.

در این زمینه دستاوردهای خوبی هم داشتیم که بخشی از آن باعث کاهش قیمت تمام‌شده و سودآوری بیشتر سهامداران شد.

بازارنوی با تاکید بر اینکه همه این اقدامات به‌نوعی باعث کاهش قیمت تمام‌شده محصولات شرکت شد اظهار داشت: با تأکید بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت نقدینگی موفق شدیم قیمت تمام‌شده هر تن مس محتوی شرکت را به زیر 4000 دلار در سال جاری برسانیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید