Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بیسموت و کاربرد آن

بیسموت و کاربرد آن

بیسموت چیست؟

بیسموت، فلزی است که در طبیعت به صورت آزاد یافت می‌شود و در تعدادی از صنایع همچون صنعت لوازم آرایش، رنگدانه و دارو کاربرد دارد. بیسموت یک عنصر شیمیایی با علامت Bi و عدد اتمی 83 است . بیسموت عنصری است که به طور آزاد در محیط طبیعی می‌تواند پدید آید. سولفید و اکسید آن یک سنگ معدن تجاری به حساب می‌آیند . عنصر آزاد آن 86٪ از سرب متراکم شده است. بیسموت، یک فلز شکننده با رنگ سفید – نقره‌ای است اما زمانی که اکسیداسیون می‌شود به رنگ صورتی تبدیل می‌شود . بیسموت طبیعی‌ترین عنصر الماس است و دارای یکی از پایین‌ترین مقادیر هدایت حرارتی در میان فلزات است.
فلز بیسموت از دوران باستان شناخته شده است و در اغلب موارد نیز برخی از خواص فیزیکی آن با سرب و قلع، اشتباه گرفته شده است.


کاربرد بیسموت


بیسموت در لوازم آرایشی ، رنگدانه‌ها و چند دارو ، مخصوصا بیسموت زیرالسی سیالات ، که برای درمان اسهال استفاده می‌شود ، مورد استفاده قرار می‌گیرد . از کاربردهای دیگر آن، در صنایعی مثل صنعت ریخته گری است. همچنین از آلیاژ بیسموت (در حال حاضر حدود یک سوم تولید بیسموت) به عنوان جایگزینی برای سرب استفاده می‌شود.

  • منبع: متال آنلاین
  • تاریخ: شنبه 17 مهر 1400 - 11:52
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 2960