Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اوستنیت

اوستنیت

آستنیت 

اوستنیت یا آستنیت، محلول جامدی از کربن و اجزایی دیگر است که در فرم خاصی از آهن که با عنوان آهن گاما شناخته ‌می‌شود، وجود دارد. اصطلاح آستنیت، به طور کلی برای آلیاژهای آهن و فولاد که به صورت ساختار FCC (فولاد آستنیتی) هستند، به کار می‌رود. آستنیت یک آلوتروپ غیر مغناطیسی از آهن است. نام این ماده از متالورژیست انگلیسی به نام سر ویلیام رابرتز اوستن (Sir William Chandler Roberts) که بخاطر مطالعاتش بر روی خواص مادی فلزات شناخته شده، گرفته شده است.

این ساختار مکعبی‌شکل است و زمانی ایجاد می‌شود که آهن در دمای بالای 910 درجه سانتیگراد (1.670 درجه فارنهایت) حرارت می‌بیند. آهن گاما در دمای بالای 1.390 درجه سانتیگراد (2.530 درجه فارنهایت)، ناپایدار می‌شود.

فولاد یا آهن اوستنیتی، طیف گسترده‌ای از کاربردها را دارد، از جمله :

1)ساخت کارد و چنگال

2)تجهیزات بیمارستانی و غذایی

3)صنعت خودرو

4)تجهیزات صنعتی

آستنیتی کردن


آستنیتی کردن به معنای حرارت دادن آهن یا آلیاژهای پایه آهن تا رسیدن به دمای تغییر ساختار کریستالی از فریت به آستنیت می‌باشد. در این دما ساختار کریستالی بازتر آستنیت قابلیت جذب کربن از کربیدآهن در فولاد را دارد. یک فرایند ناقص آستنیتی کردن باعث می‌شود مقداری کربید حل‌نشده در ساختار رسوب کند. برای بعضی از آهن‌ها، آلیاژهای پایه آهن و فولادها، کربید ممکن است در مرحله آستنیتی کردن ظاهر شود که به آن آستنیتی کردن دوفازی می‌گویند.

  • منبع: متال آنلاین
  • تاریخ: سه شنبه 20 مهر 1400 - 10:33
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 691