Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پالادیوم

پالادیوم

پالادیوم فلزی بسیار با ارزش می‎باشد که جزء چهار فلزی است که دارای کدهای ISO در XPD و 964 هستند .

پالادیوم یک عنصر شیمیایی با نماد Pd و عدد اتمی 46 است. پالادیوم یک فلز نازک و براق سفید است که در سال 1803 توسط ویلیام هیو وولاستون کشف شده است.
پالادیوم، پلاتین، رودیوم، روتنیم، ایریدیم و اسسمیل، گروهی از عناصر به نام فلزات گروه پلاتین (PGM) را تشکیل می‎دهند. این گروه خواص شیمیایی مشابهی دارند، اما پالادیوم دارای کمترین میزان ذوب است .
بیش از نیمی از پالادیوم و پلاتین در مبدل‎های کاتالیزوری مورد استفاده قرار می‎گیرند ، که تا 90 درصد از گازهای مضر در اگزوز خودرو (هیدروکربن‎ها، منوکسیدکربن و دی‎اکسیدنیتروژن) را به مواد کمتر مضر (نیتروژن، دی‎اکسیدکربن و بخار آب)تبدیل می‎کنند .
پالادیوم در الکترونیک، دندانپزشکی، داروسازی، تصفیه هیدروژن، برنامه‎های کاربردی شیمیایی، بهبود آب‎های زیرزمینی ، جواهرات ، ساخت نوارهای آزمایش قند خون، شمع‎های هواپیما، ابزار جراحی ، اتصالات الکتریکی کاربرد دارد .
شمش پالادیوم دارای کدهای ارزی ISO در XPD و 964 می‎باشد. پالادیوم یکی از چهار فلزی (طلا، نقره و پلاتین) است که دارای چنین کدهایی هستند . از آنجا که پالادیوم هیدروژن را جذب می‎ کند، جزء کلیدی آزمایش‎های همجوشی بحث برانگیز است که در سال 1989 آغاز شد.
پالادیوم کلید ترکیب سوخت سلولی است که نسبت به هیدروژن و اکسیژن واکنش نشان می‎دهد تا برق ، گرما و آب تولید کند .
سنگ‎های معدنی که حاوی ذخایر پالادیوم هستند بسیار نادر می‎باشند . گسترده‎ترین ذخایر در آفریقای جنوبی ، در مونتانا(در ایالات‎متحده) ، ناحیه تاندر خلیج انتاریو(کانادا) و روسیه قرار دارند .

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید