Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کاربرد مس در جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی

کاربرد مس در جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی

سالانه تعداد قابل توجهی از بیماران در سراسر جهان در اثر عفونت های بیمارستانی جان خود را از دست می دهند. نتایج تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سطوح مسی به دلیل خواص آنتی باکتریال، نقش بسزایی در کاهش این آمار دارد.

سالانه تقریباً 4 میلیون نفر از مردم اروپا به عفونت های مرتبط به مراقبت های بهداشتی مبتلا می شوند، که از این میان 37 هزار مورد منجر به فوت می گردد. مس آنتی باکتریال میکروب هایی را که باعث چنین عفونت هایی می شوند، می کشد. عفونت های ناشی از مراقبت های بهداشتی بار اقتصادی-اجتماعی سنگینی بر دوش مردم سراسر دنیا وارد می آورد. در بریتانیا که از لحاظ بهداشتی در سطح بسیار بالایی قرار دارد، سالانه 300 هزار نفر به عفونت بیمارستانی مبتلا می شوند، که در نهایت 5000 مورد منجر به مرگ می شود. در کنار آسیب های غیر قابل محاسبه شخصی و روانی، اداره آمار ملی (ONS) هزینه مستقیمی بالغ بر یک میلیارد پوند را برای این موارد تخمین زده است. این عفونت ها در نتیجه وجود باکتری ها روی اشیایی که ما لمس می کنیم، ایجاد می شوند. حتی ارگانیسم های میکروبی مقاوم به آنتی بیوتیک از محیط های بهداشتی به محیط مدارس، خانه ها و سیستم حمل و نقل عمومی نیز سرایت پیدا کرده اند. برخلاف کمپین های شست و شوی منظم دست ها و نظافت های روزانه، نرخ عفونت به صورت غیرقابل قبولی بالا است و نیاز مبرم به راهی برای کاهش ریسک های عفونی و افزایش امنیت بیماران احساس می شود.

نشان داده شده است که مس تاثیری سریع و بسیار گسترده ای در کشتن باکتری های بیماری زا در آزمایشگاه ها و محیط های کلینیکی دارد و به صورت پیوسته و چشمگیری از میزان باکتری ها می کاهد. داده های بدست آمده از آزمون های کلینیکی حاکی از این مطلب است که، ساخت سطوح در تماس زیاد از مس و آلیاژهای آن، ریسک ابتلای بیماران به عفونت های بیمارستانی را کاهش داده است.

مس و آلیاژهای آن، تنها موادی هستند که تاثیر سطوح آن ها به صورت مستقل توسط آژانس محافظت محیط زیستی آمریکا (EPA) بررسی و کارایی آن ها برای از بین بردن 99/9 درصد از باکتری های منجر به بیمارهای عفونی، تائید شده است.

مطالعات علمی ثابت کرده است که سطوح مسی (مس و آلیاژهای مس)، بهترین نوع از سطوح آنتی باکتریال هستند وکمپینی جهانی به منظور توجیح استفاده از این مواد برای مقابله با باکتری های عفونی در تجهیزات درمانی، محیط های درمانی به شدت ایزوله، حمل و نقل انبوه، موسسات تحصیلی و غیره را، به راه انداخت.

سه ویژگی که سطوح مسی و آلیاژهای آن را به موثرترین سطوح آنتی باکتریال تماسی تبدیل کرده و منجر به افزایش کاربرد آن در بالا بردن سطح بهداشت گشته است، عبارتند از:

1- از بین بردن باکتری ها

  • قابلیت آنتی باکتریال سطوح مسی حتی به مراتب بیشتر از سطوح پوشش داده شده با نقره است.
  • این سطوح به صورت پیوسته در حال از بین بردن باکتری ها هستند.
  • تنها سطوح جامدی هستند که توسط آژانس محافظت محیط زیستی آمریکا مورد تائید قرار گرفته اند.

2- عدم فرسودگی

  • همواره خواص آنتی باکتریال خود را حفظ می کنند.
  • حتی در صورت سایش های مکرر تر و خشک، تاثیر خود را از دست نمی دهند.
  • اکسایش سبب تضعیف تاثیرگذاری آن ها نمی شود.

3- ایمن بودن

  • تاثیر مخربی بر محیط زیست ندارند.
  • به صورت ذاتی و بدون نیاز به افزودن هیچ گونه مواد شیمیایی، خاصیت آنتی باکتریال دارند.
  • کاملاً قابل بازیافت هستند.

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید