Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نقاشی سایدینگ آلومینیومی (بخش آخر)

نقاشی سایدینگ آلومینیومی (بخش آخر)

در این مقاله مراحل پایانی نقاشی سایدینگ آلومینیومی را تشریح خواهیم کرد. برای مطالعه بخش‌های یک و دو به مقاله‌های پیشین مراجعه کنید.

شروع نقاشی سایدینگ

1) رنگ‌آمیزی را در روز مناسب و آفتابی انجام دهید

برای انجام فرآیندهای پرایمر(بتونه کاری) و نقاشی باید شرایط آب و هوایی را هم در نظر بگیرید. هر عملیاتی که قصد انجام آن را داشته باشید به یک دمای مطلوب مشخص نیاز دارد، اما به طور کلی در هوای بارانی و دمای زیر 10 درجه سانتیگراد(معادل 50 درجه فارنهایت) نباید عملیات را انجام دهید. رطوبت یا شبنم‌های باران باعث خراب شدن نقاشی می‌شوند.

*زمانیکه می‌خواهید عملیات پرایمر یا نقاشی را انجام دهید سعی کنید شرایطی را ایجاد کنید تا نور مستقیم خورشید خیلی به سایدینگ نتابد. زیرا باعث به وجود آمدن ترک‌ها و حباب‌ها در سطح سایدینگ می‌شود، که پس از خشک شدن کامل این ترک و حباب‌ها بیشتر هم می‌شوند.

نقش شرایط آب‌وهوایی در نقاشی

2) سایدینگ را رنگ بزنید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود

برای پرایمر کردن سایدینگ با روش غلتک، غلتک را به سرعت و با فشار در امتداد پانل‌های سایدینگ بکشانید. سپس غلتک را در جهت مخالف و عقب، غلت بدهید. این کار برای آن است که مطمئن شویم پرایمر سطح سایدینگ را کاملا پوشش داده است. برای اطمینان از پوشش کامل و مناسب سایدینگ حداقل دو لایه پوشش، از پرایمر را روی سطح‌اش اعمال کنید. بعد از اعمال پرایمر شما احتمالا سطح فلز را مشاهده خواهید کرد، اما نگران نباشید پرایمر یک لایه نازک است و روی آن نقاشی می‌شود.

*بخاطر داشته باشید که همیشه از یک جهت سایدینگ را پرایمر کنید. یا از راست به چپ کار کنید و یا از چپ به راست، زیرا هم پرایمر سریع خشک می‌شود و هم از ایجاد خطوط مشهود در سطح سایدینگ جلوگیری می‌کند.

*بعد از آنکه به طور کامل فرآیند پرایمر را انجام دادید، اجازه دهید تا این پوشش به طور کامل خشک شود. بهترین زمان معمولا برای خشک شدن پرایمر چهار ساعت است.(البته بسته به نوع و مارک پرایمرها، ساعت خشک شدن متفاوت است و ما یک ملاک کلی را عنوان کردیم).

پرایمر زدن به سایدینگ

3) نقاشی کردن سایدینگ

رنگ کردن را آغاز کنید. سعی کنید ابتدا بخش‌های بالایی را رنگ بزنید و بعد بخش‌های زیرین. اگر سایدینگ شما درجهت افقی است، قلمو(یا غلتک یا...) را در جهت راست حرکت دهید. اما اگر سایدینگ در حهت عمودی است قلمو را به سمت پایین بکشید. این کار فرآیند پوشش را تضمین می‌کند و مانع بوجود آمدن لکه در سطح سایدینگ می‌شود. بر اساس یک قاعده کلی، دو ساعت طول می‌کشد تا رنگ خشک شود. برای تست خشکی رنگ، ناحیه‌ای که در تیررس دید مشهود نیست را لمس کنید. اگر رنگ حالت چسبنده نداشت و خشک شده بودید می‌توانید دور دوم نقاشی را شروع کنید.

نقاشی سایدینگ

4) پوشش دوم رنگ را اعمال کنید

اعمال یک مرحله دیگر رنگ بر روی سطح سایدینگ اجباری و ضروری نیست، اما باعث حرفه‌ای شدن کار شما می‌شود. همچنین باعث می‌شود تا دوام رنگ سطح سایدینگ بالا برود و اگر در رنگ اول خطوطی بجا مانده در زیر پوشش دوم، پنهان شوند.

اگر خراش را ناخالصی بر روی لایه اول ایجاد شده ابتدا آن را برطرف کنید و سپس رنگ دوم را بزنید. حتما توجه داشته باشید که برای رنگ دوم، رنگ اول باید کاملا خشک شده باشد.

نقاشی سایدینگ برای دومین‌بار

تالیف و ترجمه:پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید