Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پوشش‌زدایی ضایعات آلومینیومی

پوشش‌زدایی ضایعات آلومینیومی

پوشش‌زدایی ضایعات

قبل از مرحله ذوب آلومینیوم، پوشش ضایعات آلومینیومی به صورت کامل باید حذف شود. به طور کلی قبل از مرحله ذوب، باید لاک، رنگ و پوشش‌های بیرونی و داخلی قوطی‌های آلومینیوم حذف شوند. معمولا این مرحله در کوره‌های تشویه‌گردان یا کوره نوار نقاله‌ای صورت می‌گیرد. طی این فرآیند مواد پوشش بر اثر گرمایش و سوختن تبخیر می‌شوند. سپس قراضه تمیز به کوره ذوب انتقال می‌یابد. معمولا گازهای سمی تولید شده در این فرآیند ناشی از عناصر سمی موجود در لاک(اغلب هالیدها) هستند. در نتیجه برای جذف این گازها باید سیستم را به طور کامل کنترل نمود و گاز حاصل از فرآیند را برای سوزاندن به محفظه احتراق منتقل کرد. گاز خروجی نیز در این مرحله فیلتر می‌شود. این روش براساس جذب خشک بوده و سیستم با آهک تمیز می‌شود. در این فرآیند کلرید و فلوئورید هیدروژن خنثی شده و به کلرید و فلوئورید کلسیم تبدیل می‌شوند.

سیستم پوشش‌زدایی حرارتی دیگری نیز وجود دارد که که برای قراضه‌های آلومینیوم حاوی حدود 50% مواد آلی است. این سیستم به صورت بستر سیال حاوی ذرات معلق در گاز و در حال حرکت به سمت بالا می‌باشد. بستر سیال مشابه مایع در حال جوشیدن است و با شناور شدن فاز سبک، مواد قراضه آن به سمت پایین حرکت می‌کنند. پس از تجزیه مواد آلی در اثر تماس با محیط داغ، از جریان هوا برای معلق نمودن بستر کمک گرفته می‌شود. دمای بستر طوری تنظیم می‌شود که از تجزیه مواد آلی اطمینان حاصل گردد و همچنین به اندازه کافی از نقطه ذوب آلیاژهای مختلف فاصله داشته باشد. قراضه نیز توسط یک استوانه گردان مارپیچ در طول بستر سیال حرکت می‌کند.

روش دیگری برای پوشش‌زدایی وجود دارد که به نام پوشش‌زدایی آلکان بلت مشهور است. قوطی‌های نوشیدنی خرد شده توسط یک نوار مشبک سیمی با عرض 1.5 متر و طول 15 متر از درون دستگاه پوشش‌زدا عبور داده می‌شوند. سیستم شامل پنج ناحیه با طول یکسان است. گاز داغ توسط یک پره به سیستم دمیده شده و به کمک پنج کانال جمع کننده واقع در زیر نوار خارج می‌شود.

دستگاه نوین دیگری که برای پوشش‌زدایی از گستره وسیعی از قراضه‌ها مثل نوشیدنی و براده‌های آهنی قابل استفاده است، ذوب کننده شناورساز قائم است. از جمله مزایای این روش نسبت به کوره‌های تشویه‌گردان می‌توان به پوشش‌زدایی سریع، مصرف بهینه سوخت، عدم حرکت قطعات، کنترل آسان و هزینه کمتر اشاره نمود.

و در آخر، روشی براساس عملیات شیمیایی روی رنگ‌های پوشش به نام پوست انداختن ناشی از تورم طراحی شده است. در این روش قطعات درون محلول شیمیایی مناسب غوطه‌ور می‌شوند.

پوست انداختن ناشی از تورم

  • منبع: متال آنلاین
  • تاریخ: سه شنبه 27 مهر 1400 - 13:02
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 501