Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فرآیندهای تولید آلومینیوم

فرآیندهای تولید آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل برخورداری از خواص منحصر به فردش کاربرد گسترده‌ای در صنایعی همچون حمل و نقل، خودرو سازی، هوافضا، تولید تجهیزات و ماشین‌آلات و غیره دارد. 

واحدهای ذوب اولیه

این واحدها از فرآیند الکترولیز هال – هرولت برای تولید آلومینیوم از مواد خام اولیه اکسید آلومینیوم استفاده می‌کنند. محصول این فرآیند معمولا آلومینیوم با خلوص بیش از 99.5 درصد است.

واحدهای ذوب و ریخته‌گری مستقل

واحدهای ذوب و ریخته‌گری مستقل اغلب همان واحدهای ذوب آلومینیوم اولیه پیشین بوده‌اند که بخش الکترولیز آنها تعطیل شده است. در این واحدها شمش آلومینیوم تولید شده از واحدهای  ذوب اولیه پس از ذوب مجدد به محصولات شمش مختلف تبدیل می‌شود. البته امکان ذوب برخی انواع قراضه‌های خارجی نیز در این واحدها وجود دارد.

واحدهای تولید شمشال ثانویه

واحدهای تولید شمشال ثانویه، واحدهای ریخته‌گری مستقلی هستند که در آنها قراضه‌های خارجی با کیفیت خاص(اغلب قراضه‎‎های اکستروژن) ذوب می‌شوند. البته به منظور کنترل کیفیت محصول، شمش با کیفیت مطلوب نیز به آنها افزوده می‌شود.

واحدهای بازیافت UBC

در واحدهای بازیافت UBC قراضه‌های خارجی و به طور عمده UBCها، ذوب شده و به منظور کنترل کیفیت، شمش با ترکیب مطلوب افزوده می‌شود. محصول نهایی این واحدها تختال است.

واحدهای ذوب ثانویه

در واحدهای ذوب ثانویه قراضه‌های خارجی با کیفیت مختلف ذوب شده و آلیاژ ثانویه ریختگی برای استفاده در واحدهای ریخته‌گری تولید می‌شود.

واحدهای تولیدی محصولات نیمه ساخته

واحدهای تولیدی محصولات نیمه ساخته، واحدهایی هستند که محصولات نورد، اکسترود شده و ریختگی تولید می‌کنند. در این واحدها قراضه‌های داخلی تولید شده توسط خود واحدها همراه با افزودن مقداری شمش یا قراضه‌های خارجی ذوب می‌شوند.

آلومینیوم اولیه و ثانویه

آلومینیوم اولیه، همان محصول بدست آمده از واحدهای ذوب اولیه است. زیرا واحدهای ذوب و ریخته‌گری مستقل، تولید شمشال ثانویه، بازیافت UBC، ذوب ثانویه و محصولات نیمه ساخته، به ذوب شمش آلومینیوم اولیه یا قراضه می‌پردازند.

آلومینیوم ثانویه، حاصل واحدهایی است که در آنها قراضه خارجی فرآوری می‌شود.

تالیف: پ.ز