Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سیزده قدم در جوشکاری مس(بخش اول)

سیزده قدم در جوشکاری مس(بخش اول)

در راستای ادامه بحث بخش قبل تحت عنوان "جوشکاری مس"، در این مقاله و مقاله‌های بعدی 13 قدم در جوشکاری مس را برای شما توضیح خواهیم داد.

مس فلزی است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردش در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارکردن با مس تکنیک‌های خاص خودش را دارد. در این مقاله بر آن هستیم تا مرحله به مرحله اصول جوشکاری مس را برای شما تشریح کنیم. قبل از کار با مس این اصول را فراگیرید و به طور ایمن با این فلز کار کنید.

قدم اول: رعایت اصول ایمنی

در اولین قدم باید تمامی اصول ایمنی و وسایل ایمنی را تهیه کنید. لباس، دستکش، کلاه، محافظ صورت و کفش از اولین وسایل مورد نیاز و ضروری در این عملیات هستند.

لباس جوش از شما در برابر تشعشعات و جرقه‌های الکتریکی محافظت می‌کند.

دستکش‌های مقاوم در برابر شعله، از شما در برابر جراحات ناشی خراشیدگی و سوختگی محافظت می‌کنند.

جنس لوازمی که تهیه می‌کنید ترجیجا چرم و یا عایق باید باشد تا از خطر برق گرفتگی در امان باشید.

فراموش نکنید که از پاهای خود با چکمه‌های سنگین و چرمی(عایق) محافظت کنید. همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید بر روی کفش یک محافظ دیگر که در واقع به عنوان چسب کفش یا بند کفش می‌باشد استفاده شده تا زمانی که شیئی سقوط کرد از پای شما محافظت کند. 

رعایت اصول ایمنی

قدم دوم: سیستم تهویه

عملیات جوش باید در مکانی صورت گیرد که تهویه درست هوا در آن وجود داشته باشد. گازهای خطرناکی می‌تواند از جوش خارج شود. همیشه قبل از کار مطمئن شوید که تهویه مناسب وجود دارد، بویژه زمانی که در مکان بسته و محدودی قرار دارید. لوله اگزوز را نزدیک کمان نگه دارید و مرتبا فیلتر را تعویض کنید تا دود را به حداقل برسانید. در صورت امکان از یک اسلحه جوش خارج کننده دود استفاده کنید. اگر از یک اسلحه جوشکاری نیمه اتوماتیک استفاده می‌کنید، می‌توانید از تجهیزات اضافی دیگری برای خروج گازها به سمت قوس استفاده کنید.

برای محافظت از ریه‌هایتان باید همیشه از یک ماسک مناسب استفاده کنید.

 سیستم تهویه

قدم سوم: اجتناب از لمس ابزار الکتریکی بدون رعایت نکات ایمنی

برق گرفتگی(یا شوک الکتریکی)، هر ساله تعداد زیادی از افراد را به کشتن می‌دهد. بنابراین قبل از هر کاری اطمینان حاصل کنید که کفش‌ها و دستکش‌های عایقتان را بدون هیچ سوراخ و صدمه‌ای پوشیدید. دستگاه‌های جوشکاری را باید به درستی روی زمین بگذارید و زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید حتما خاموششان کنید.

برای کمک به حفاظت بیشتر از خودتان، قطعاتی که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند را به موقع درست کنید و یادتان باشد که همیشه در جای خشک جوشکاری کنید و لباسهایتان هم همیشه خشک باشد.

اجتناب از لمس ابزار الکتریکی

قدم چهارم: احتیاط‌های بیشتر

به منظور رعایت احتیاط و ایمنی بیشتر، جایی را برای گاز فشرده سیلندرها(کپسول‌های گاز فشار بالا) در نظر بگیرید. همچنین این کپسول‌ها باید از حرارت و جرقه‌های برقی دور باشند و در جای محکم که احتمال افتادن یا سقوطشان وجود نداشته باشد، قرار گیرند. به علاوه از این سیلندرها نباید به عنوان ابزاری برای جلوگیری از برق گرفتگی استفاده کرد.

به یاد داشته باشید: هیچکس از داشتن تجهیزات آتش نشانی پشیمان نیست. داشتن یک کپسول آتش نشانی می‌تواند شما و یا خانواده‌تان را از مرگ نجات دهد.

برای خواندن ادامه این مقاله با متال آنلاین همراه باشید.

تالیف و ترجمه: پ.ز

کپسول‌های گاز فشار بالا

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید