Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نقاشی سایدینگ آلومینیومی (بخش دوم)

نقاشی سایدینگ آلومینیومی (بخش دوم)

در این بخش به ادامه بحث بخش قبل خواهیم پرداخت.

ابزار مناسب 

1) واشر فشار بالا برای تمیز کردن سایدینگ

برای تهیه این واشر می‌توانید به فروشگاه‌های تخصصی مراجعه کنید. اما اگر فقط یک بار قصد استفاده از آن را دارید می‌توانید از فروشگاه‌های محلی آن را اجاره و یا پرس و جو کنید که اگر دوستانتان این دستگاه را دارند از آنها اجاره کنید.

فشار، به طور معمول در آب به ازای هر متر مربع اندازه‌گیری می‌شود که به طور کلی از ۲۰۰۰ psi تا ۲۸۰۰ psi برای یک واشر گاز سوز در مقابل ۱۳۰۰ psi تا ۱۷۰۰ psi یرای یک جریان الکتریکی اندازه‌گیری می‌شود.

فشار بالاتر به معنای قدرت بیشتر است، اما همچنین به معنی سر و صدای بیشتر نیز هست، بنابراین آگاه باشید که چه آشفتگی ممکن است برای همسایگان خود ایجاد کنید.

فراموش نکنید که از ابزار ایمنی مناسب مثل چکمه‌های ضد آب، عینک ایمنی، دستکش و محافظ گوش استفاده کنید.

2) انتخاب پرایمر(بتونه) مناسب

به دنبال پرایمری باشید که روغنی است. این پرایمر روغنی به عنوان یک لایه محافظتی اضافی عمل می‌کند. همچنین می‌توانید از پرایمر‌های اکریلیک نیز استفاده کنید. این نوع پرایمرها به عنوان یک زیرسازی قوی عمل می‌کنند به فلز می‌چسبند و به راجتی در برابر هر شرایطی همچون اکسیداسیون واکنش نشان نمی‌دهند. هوشیار باشید که زمانی ‌می‌توانید از پرایمر اکریلیک استفاده کنید که نقاشی اکریلیک داشته باشید.

*از بکارگیری پرایمر لاتکس جدا خودداری کنید. زیرا حاوی آمونیاک است و در طول زمان با آلومینیوم واکنش نشان می‌دهد که منجر به بوجود آمدن حباب‌های کوچکی می‌شود که می‌تواند باعث خراب شدن پرایمر در کوتاه‌ترین زمان و پاک شدن رنگ از سطح سایدینگ شود.

3) انتخاب رنگ مناسب

برای سطح خارجی آلومینیوم رنگی را انتخاب کنید که اکریلیک است. زیرا برای تمام فصول مناسب است، بهتر می‌ماند، پوشش بهتری می‌دهد و کمتر رنگ‌اش از بین می‌رود.

از رنگ‌های براقی که نور خورشید را منعکس می‌کنند استفاده نکنید، مگر آنکه در مناطق گرم زندگی می‌کنید و عمدا می‌خواهید این کار را انجام دهید. سعی کنید از رنگ‌های ماتی همچون پوست‌تخم‌مرغی یا اطلسی استفاده کنید.

4) انتخاب روش نقاشی

قبل از اینکه بخواهید کار را شروع کنید باید انتخاب کنید که از چه روش رنگ زدنی برای نقاشی سایدینیگ می‌خواهید استفاده کنید. مثلا می‌خواهید با اسپری رنگ کنید با با قلمو یا با غلتک؟

نوع این ابزار را حتما مشخص کنید. درحالی که نقاشی با قلمو یک روش به صرفه است اما زمان زیادی را از شما می‌گیرد. در مقابل با یک دستگاه اسپری می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان نقاشی کنید اما روشی گران‌قیمت است. یک انتخاب متوسط، انتخاب غلتک است زیرا نه تنها قیمت متوسط دارند بلکه نقاشی با آن از یک سهولت نسبی برخودار است. سعی کنید از قلمو با جنس الیاف مصنوعی و غلتک با جنس پشم گوسفندی استفاده کنید زیرا یه صاف درآمدن رنگ سطح سایدینیگ کمک می‌کند. اگر می‌خواهید با اسپری رنگ کنید، از اسپری بدون هوا که نوک آن 017. باشد، استفاده کنید.

5) تهیه نردبان

در روش‌های نقاشی با قلمو و اسپری شما نیاز به نردبان دارید. پس قبل شروع کار حتما نردبان را تهیه کنید.

در روش نقاشی با غلتک اغلب نیاز به نردبان نیست زیرا می‌توانید سایز دستگیره آن را تغییر دهید اما اگر نیاز بود تا سقف را نقاشی کنید یا سایز دستگیره غلتک تغییر نمی‌کرد، به نردبان نیاز پیدا خواهید کرد.

برای مشاهده بخش اول کلیک کنید.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید