Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تلاش ایران برای جذب 60 میلیارد دلار

تلاش ایران برای جذب 60 میلیارد دلار

ایران به منظور جذب 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در حال مذاکره با شرکت‌های میتسوبیشی و توتال است.

ایران به منظور جذب 60 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در حال مذاکره با شرکت‌های میتسوبیشی و توتال است تا ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی خود را طی یک دهه آینده بیش از دو برابر کند.
مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران در دفتر خود در تهران به بلومبرگ گفت: این شرکت در نظر دارد تا سال 2026 ظرفیت تولیدش را به سالانه 150 میلیون متریک تن افزایش دهد.
وی که معاون وزیر نفت نیز محسوب می‌شود.
افزود: این به معنای تکمیل 55 پروژه تمام نشده و 28 تاسیسات جدید تولید است.
به نوشته بلومبرگ، درصورت موفقیت، ایران بیش از 2 برابر تولید کنونی شرکت سعودیا بیسیک اینداستریز موسوم به سابیک، دومین تولیدکننده محصولات پتروشیمی جهان از نظر فروش، محصولات پترو شیمی تولید خواهد کرد.
ایران که بزرگ ترین ذخایر گاز و مواد خام پتروشیمی را در اختیار دارد در تلاش است تا صنعت انرژی خود نظیر صنعت پتروشیمی را تقویت کند و توسعه دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ادامه داد: تعدادی از این پروژه‌ها مشکلاتی داشته‌اند که به زمان تحریم ها و تامین مالی باز می گردد.
به نوشته این گزارش، هرچند بیشتر محدودیت‌ها علیه ایران با توافق هسته‌ای سال گذشته برداشته شد اما برخی تحریم‌های آمریکا پابرجاست که تراکنش‌های مالی به دلار را ممنوع می‌کند و بانک‌های بزرگ بین‌المللی را از ورود به ایران برحذر می‌دارد.
دولت ایران در ماه دسامبر طی مراسمی در تهران، حدود 60 پروژه را به سرمایه گذاران احتمالی نظیر بی ای اس اف، بزرگ‌ترین شرکت شیمیایی به لحاظ فروش معرفی کرد.
شاهدایی گفت: ظرفیت تولید کنونی ایران 60 میلیون تن در سال است که نسبت به 46 میلیون تن در پایان پایان سال 94، یک سوم بیشتر است.
بر اساس آمار پایگاه سابیت عربستان، تولید عربستان تا پایان سال 2014 سالانه برابر با 69.7 میلیون تن بوده است.
معاون وزیر نفت توضیح داد، ایران از تولید محصولات پتروشیمی در سال گذشته شمسی 14 میلیارد دلار درآمد داشته است که 9.4 میلیارد دلار از محل صادرات عمدتا به چین و اروپا بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد یک خط اعتباری 10 میلیارد دلار از ژاپن به ایران که ماه گذشته اعلام شود، می‌تواند تجارت محصولات پتروشیمی را تسهیل کند.
بعلاوه شرکت‌های میتسوبیشی و توتال بعلاوه چندین شرکت آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی با شرکت ملی پتروشیمی ایران در حال مذاکره هستند.
این مقام ایرانی ادامه داد: شرکت‌هایی که سال‌ها ما را نادیده می‌گرفتند، اکنون به اینجا می آیند.
این شبیه آغاز کردن یک مسابقه است. آنها پشت سکوی شروع قرار گرفته‌اند و به محض برداشته شدن موانع، می‌توانند فعالیت کنند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید